Série

Originální název: Serial

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-705-5

Domino (2012) 978-80-7303-705-5 350

Měla v ústech roubík, byla sadisticky zneuctěna, umučena. A vrah dal najevo, že hodlá ve svém hrůzném počínání pokračovat. V takové situaci potlačí hrdost i ambiciózní důstojník newyorské policie a přivolá k vyšetřování soukromého detektiva Franka Quinna. Quinn dříve pracoval na oddělení vražd, takže podobně zmasakrovaných obětí už viděl celou řadu. Tentokrát je to však jiné: tuto dívku znal, kdysi jí zachránil život. Ale nejen z tohoto důvodu cítí Quinn nebývalé znepokojení. Zatímco zavražděných žen přibývá, Quinn a jeho tým se marně snaží rozluštit podivný klíč, který pachatel užívá při volbě svých obětí. Jaký význam má pro jeho chorou mysl onen děsivý rituál, který vraždy provází? A jaký vražedný nástroj vlastně používá? K nalezení odpovědí bude muset Quinn využít veškeré své zkušenosti a um. Možná se až doposud domníval, že ho už nemůže nic překvapit. Tato vražedná série ho přesvědčí, že se mýlil… (Založil/a: LeaLea)

Trina1
  3. 7. 2014, 20:48
Opět perfektní, ale taky dost drsná detektivka. Pearliny občasné hlášky neměly chybu :-).
woolf
  18. 12. 2013, 16:38
Kniha se mi líbila. Byla čtivá a místy, díky dvěma policistům, i vtipná. Docela bych řekl, že mi v pozdějších kapitolách chyběli. Jednu hvězdu odebírám kvůli konci, který byl dost očekávaný a trošku mě zklamal. Někdy jsem se v podstatě těšil více na vedlejší postavy než na tu hlavní, detektiva Franka Quinna. :)
Jinak fajn počtení...
wendel
  1. 11. 2015, 12:31
Teď čerstvě po dočtení této knihy jsou mé pocity trochu rozporuplné. Tři čtvrtiny knihy jsou v pohodě, Quinn pátrá po sériovém vrahovi , který je dost sadistický a celkem chytrý. K tomu je zde ještě jedna dějová linka z minulosti , která nakonec do příběhu pěkně zapadne.
Ovšem ten závěr.... jasně je logický, důkazně vysvětlený,ale přesto je pro mě nejslabší částí příběhu. Rozumím tomu co se stalo, ale čekal jsem , že bude kniha závěrem gradovat, a to se tak úplně nesplnilo.
Přesto je to další Lutzův kvalitní detektivní thriller.