Odkaz Stonehenge

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3427-4

Knižní klub (2012) 978-80-242-3427-4 368

Osm dní před letním slunovratem je ve Stonehenge podle pradávných rituálů obětován člověk. Téhož dne se profesor Nathaniel Chase, uznávaný kunsthistorik a archeolog, na svém honosném starobylém jihoanglickém sídle, zastřelí. Svému synovi Gideonovi, s nímž se léta nestýkal, zanechá dopis s podivným vzkazem – a desítky zašifrovaných deníků. Společně s policistkou Megan Bakerovou odhalí Gideon existenci sekty zasvěcené ochraně prastarého Stonehenge. V jejím čele však právě stanul velmistr, který se rozhodl za pomoci lidských obětí obnovit duchovní moc kamenů. A jeho stoupenci už připravují další krvavý obřad… Napínavý thriller, v němž nechybějí záhadné kódy, mystické symboly a množství detailů z historie dodnes tajemstvím opředeného Stonehenge, je zdařilým debutem vycházející hvězdy žánru mysteriózních dobrodružných příběhů. (Založil/a: LeaLea)

Sam Christer Sam Christer

Tyet
  16. 11. 2013, 13:14
Mrzí mě, že to musím napsat, ale je to opravdový blábol. Kniha byla přeložena do 35 jazyků? Neuvěřitelné.
Kanuska
  15. 11. 2012, 13:13
Pro mě velké zklámání. Těšila jsem se na příběh který poodhalí tajemství okolo Stonehenge. Čekala jsem že hlavní linií příběhu bude objasnění toho, kdo/kdy/proč/jak postavil Stonehenge. Jenže nic z toho nepřišlo. Jde o průměrnou, předvídatelnou a místy i nudnou detektivku, která se mohla odehrávat u jakýchkoliv jiných šutrů. Stonehenge je v tomhle případě pouhá kulisa, která není plně využita.
moonchild
  10. 10. 2013, 15:12
Napínavý příběh o tajemství střeženém pět tisíc let, němž nechybějí záhadné kody a symboly.............
upppik
  5. 5. 2012, 18:14
Nejdřív jsem se bála, že to bude napodobenina Dana Browna, ale je to čtivý příběh se zajímavým tématem, konec trochu předvídatelný, ale zápletky nečekané. Pro mě 90%
Vivian
  25. 7. 2015, 17:17
Nejdříve mi příšlo to téma skvělé, začátek dobře rozjetý.. a pak nic. Nezaujalo, v povědomí nezůstalo nic, takové průměrné čtení. Podruhé už nepřečtu.
terunka003
  19. 5. 2013, 21:52
Bylo to čtivé, taková jednohubka, ale asi to nezůstane moc dlouho v povědomí. Škoda. Nápad to byl dobrý..
Miki2
  25. 10. 2012, 10:58
Čtivá knížka, pěkně se čte. Příběh je určitě zajímavý, až na ten konec. Určitě doporučuji. Dávám 80%.
Trupik
  4. 10. 2012, 7:25
Čtivá knížka u které se určitě po celou dobu nebudete nudit. Zhltnul jsem ji během dvou dnů. Vřele doporučuji.
marekbecica
  24. 8. 2012, 23:10
Kniha je vcelku čtivá, ale když budu srovnávat s Danem Brownem, tak souvislosti nejsou příliš promyšlené, děj je předvídatelný a je tam několik nedomyšlených věcí(např. odkud ví hlavní hrdina o zmizení Caitlyn, když byl celou dobu zavřený u deníků a záznamů od otce; profilování podezřelých policistkou Megan je skoro na nereálné úrovni kriminálek CSI... a mnoho dalších podobných věcí). A z konce by se dalo vytáhnout mnohem víc, přijde mi to, jako by autora přestalo bavit to psát, tak to radši co nejrychleji ukončil(je tam opravdu velký nepoměr se zbytkem knihy). Přesto zajímavé čtení, které rád doporučím. Za mě 70%.
vycpi
  8. 7. 2012, 16:35
Konec i osudy některých hlavních i vedlejších postav předvídatelné, ale celkově velmi čtivá kniha a rád dále doporučuji. 100%