Encyklopedie komiksu v Československu 1945 - 1989 2

Encyklopedie komiksu v Československu 1945 - 1989 2 Originální název: Encyklopedie komiksu v Československu 1945 - 1989 2
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-610-3

XYZ (2012) 978-80-7388-610-3 352

Druhý díl Encyklopedie komiksu v Československu 1945–1989 představuje a osvětluje další „bílá místa“ v historii kreslených příběhů. Po prvním díle věnovaném komiksům, které vycházely v časopise ABC, se nyní autoři zaměřili na příběhy z periodik Pionýrské noviny, Sedmička pionýrů a Pionýrská stezka. Erudované texty doplňují reprinty titulních stran a ukázky. (Založil/a: navabaca)

navabaca
  20. 8. 2012, 15:43
Druhý díl encyklopedie poválečného československého komiksu překonal ten první snad ve všem. V první řadě zmizely zástupy chyb. Samozřejmě se jich několik najde i zde, ale tentokrát přece jen v přijatelnějším množství. Přibyly desítky stran a představily se nám tři zbrusu nové komiksy. Celá "dvojka" je vůbec zajímavější a po všech stránkách lépe zvládnutá, než její předchůdkyně.