Tanec s draky II

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Talpress - 2012
ISBN: 978-80-7197-445-1

Talpress (2012) 978-80-7197-445-1 672

Pátá kniha série Píseň ledu a ohně. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí:
Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky

Na východě, sužována svými nepřáteli, vládne jako královna města postaveného na prachu a smrti Daenerys, poslední potomek rodu Targaryenů, jejíž draci vyrostli do hrůzné dospělosti. Nyní, když je známo místo jejího výskytu, se mnozí vydali Daenerys a její draky hledat.
Mezi nimi trpaslík, Tyrion Lannister. Mezi další hledače patří dornský princ, železný kapitán i tajemný modrovlasý mladík, který zdaleka není tím, za koho jej vydávají.
Na severu stojí velká Zeď z ledu a kamene - stavba pevná jenom tak, jako jsou pevní ti, kdo na ní slouží. Jejím 998. velitelem byl zvolen nemanžeský syn Eddarda Starka, Jon Sníh, který má nepřátele jak v Hlídce, tak za Zdí, kde se šikují k útoku armády divokých...
Za Zdí je i malý chlapec, jeho bratr Bran, obdařený dosud netušenými schopnostmi.
Na všech stranách jsou opětovně rozdmýchány hořké konflikty, dramata sehrávaná velkolepým osazenstvem sehrávajícím z psanců a kněží, vojáků a měničů, šlechty i otrokářů. Přílivy osudu nevyhnutelně povedou k dosud největšímu tanci ze všech... (Založil/a: sweps)

vladislaus
  18. 7. 2012, 16:53
Dlouho to trvalo, než jsem se prokousal tímto dílem, které spíše připomínalo nudný cestopis.
Ukončení vyprávění u jednotlivých popisovaných postav slibuje velmi poutavý příští díl série, ale tento předkrm je dosti nezáživný.
Tiwala
  1. 4. 2013, 19:52
Druhá část knihy je mnohonásobně lepší, než ta první. Děj lépe odsýpá a konečně je tam více postav. Upřímně jsem zvědavá na pokračování, už jen kvůli poslední kapitole Johna v této knize ;)
LuciusWlk
  2. 10. 2012, 8:53
Druhá část je o něco lepší, děj se srovnal a postoupil, byť nepatrně, přesto možná celkem zásadně. Přiznám se, že mi trochu začíná vadit rozsáhlost postav a děje. Především odstraňování postav, které od začátku táhnou celou sérii a protlačování do popředí celkem nezáživné postavy v ještě hojnějším počtu. Ale nesuďme den před večerem.
illy
  1. 8. 2012, 8:15
To byla jízda. Martin to se mnou prostě umí. Dokáže mi nahnat husinu a prásknout na solar. Na konci jsem zjistil že zhluboka dejchám. Do teď byl pro mě vrcholem Sapkowski, ale....sorry Andy, sestupuješ. Jen doufám že se dočkám závěru celé série, že pan Martin (nebo nedejbože já) dřív nenatáhne bačkory. Tohle je dospělá a výborná fantasy, nechť se vám zlíbí. A já věřím že zlíbí.
Všivák
  5. 11. 2013, 21:46
Tak to mam za sebou. Opět skvělé. Rozvíjení několika dějových linií popsaných na co nejvíc stránek. Autor tím musí žít, jinak to snad ani neni možné. A já musím zamáčknout slzu, že se do tohohle světa vrátím nejdřív tak za dva roky. Rozhodně jsem tedy zvědavý, jestli to Martin dokončí. Protože tohle snad nemá konce. Přibližně už tak 5500 stránek? Bez ilustrací, bez okras.
Jadelaine
  15. 7. 2014, 16:46
Čím dál roztahanější a nudnější pasáže, ale přece jen se chce člověk dozvědět víc a tak ho to nutí číst dál a dál. Strávila jsem s celou sérií asi třičtvrtě roku a teď mi bude smutno :(
Crocuta
  29. 3. 2014, 16:11
Parm: nedivím se, pokud se někomu jednotlivé postavy začnou plést, je jich opravdu už skoro neúnosné množství. Tak jen drobnou poznámku - že se ve 2/3 vrací, tos měl na mysli patrně dornského kapitána Areo Hotaha, že? Vargo Hoat, druhdy kapitán nechvalně známých Chrabrých kumpánů (Krvavých drancířů), si už totiž nějaký čas na Harrenově ohlodává své vlastní uťaté končetiny :-).
huttershofen
  11. 12. 2013, 15:55
Velká spokojenost, děj je sice pozvolný, ale vůbec to nevadí, i tak je kniha poutavá a napínavá. A konec...no pořád doufám, že nejsou mrtví všichni, kteří padli, zejména jedna postava. Uvidíme, co další díl..
Bred
  25. 11. 2014, 13:17
V postavách už je celkem nehorázný zmatek, hlavmě v těch, které se objevují méně často... Přesto se (po relativně nudné Hostině pro vrány) rozjíždí zajímavý příběh, konečně se k pořádnému slovu dostávají draci, Zeď se rozhoupává k akci na severu i na jihu... A otevřené konce zůstávají velice slibné pro další pokračování!
Samael
  28. 3. 2013, 22:39
Velkolepé dílo Georga R.R.Martina,které je neskutečně propletené,že je až k neuvěření,kolik příběhů a postav dokázal sjednotit do jednoho díla o 7 knihách.Tady je opravdu vše(politika,válka,magie,temné síly,nadpřirozené bytosti,soucit,brutalita,láska,pomsta,ctižádost atd.)
U všech 5 dílů mám stejný komentář,protože kdybych měl všechno hodnotit zvlášť asi bych se upsal.Strašně se těším na poslední 2 díly.
Henkie
  3. 3. 2013, 10:54
Autor mi průběžně zabíjí moje oblíbené postavy. Po každé kapitole je zvrat. I přesto se nemohu dočkat pokračování, The Winds of Winter!!!
kajas1993
  24. 12. 2014, 0:00
Druhá polovina knihy mě zaujala více, hltala jsem jednu stránku za druhou. Nestačím se podivovat nad neuvěřitelnou propracovaností rodů Sedmi království a vůbec celého GoT světa (stačí se podívat na závěrečné "rodinné stromy" čítající tentokrát celých 58 stran!). A nyní jsem se čtením u konce. Mé srdce je najednou prázdnější. Ještě dvě pokračování? Georgi, řekni mi prosím, že se jich dočkáme v rychlém sledu. Musím tančit dál.
Alaglesia
  21. 1. 2014, 8:39
Děj plynul pozvolna, ale byl velice čtivý. Líbily se mi osudy některých postav a jsem velice zvědavá, jak to bude pokračovat. Na posledních 50 stránkách likviduje zase hlavní postavy a já jen pevně věřím, že ne všechny zemřely!
Aratar
  21. 8. 2014, 20:33
Přijde mi, že se celý cyklus Martinovi příliš rozkošatěl a v pátém díle se nijak daleko nepohnul. Na poslední dva díly toho tedy zbývá odvyprávět ještě poměrně hodně. Obzvlášť mě naštvalo posledních 50 stran a ledabyle popsaná smrt hned dvou postav.
nechapacka84
  29. 11. 2013, 10:46
„Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála... patláma, patláma, patláma a žbrluch!”...... ale ono to do prčic funguje !!!!
Mám doma celé "lejstro" výhrad. ale ono to do prčic funguje !!!!
jvaclavik
  25. 7. 2013, 10:54
Nuda, nuda, nuda! Autor neustále své knihy natahuje, všechny mé oblíbené postavy prakticky vyvraždil a popisy všeho jsou stále barvitější a delší. Nevím zda je to dáno tím, že autor je o skoro 20 let starší než při psaní první knihy a už lecos zapomněl, ale knihy mají sestupnou tendenci, i přes rostoucí objem a oblíbenost... :-(
Phorbo
  11. 11. 2012, 20:51
Místy jsem si připadal, že jsou některé postavy psány z musu. Jdou si za tím, co ani v nejmenším nemůžou dosáhnout, ale jdou za tím slepě a naivně až to někdy bolí. Hodně postav nepostoupilo (nepoletělo?) o moc dál. Z Mereenu je kůlnička na dříví, na Zdi máme kvantu Svobodného lidu, Cersei odjíždí domů, Quentin si to rozdá s draky... natáhnutý, až to bolí. Jak jsem čekal, že to bude terno tak mě knížka trošku zklamala. To ale neznamená, že je to španý. Martin připravil omáčku pro hlavní chod na který si počkáme nějakej čas a na dezert ještě asi delší dobu. Brát v potaz, že Martin sliboval pětku už rok nebo dva roky po vydání čtyřky a vyšla po šesti letech, tak kdo ví kdy se dočkáme Vichrů zimy a Sna o jaru...
thierry
  28. 8. 2012, 19:05
Četl jsem vázanou verzi a hlavně druhá půlka mě už tolik nebavila. Kapitoly mi přišly uměle natahovaný, když se všechno důležitý nakonec odehraje až na jejich poslední stránce. Dál mi vadil vývoj některých postav, který se naivně drží svýho přesvědčení za každou cenu (Jon, Barristan a i Daenerys), takže mi ani nevadilo, že jedna z těch důležitějších skončila špatně (i když pochybuju, že umřela). Celkově slabší díl série.
Hedgehog
  13. 9. 2013, 22:08
Už z obálky je jasné, co se v příběhu dříve, či později stane. Což mě dost mrzelo. Nicméně, Martin se částečně vrátil k více akčním pasážím, i když nepřekročil svůj stín a kvalit trojky nedosáhl. Prolnutí děje s Hostinou pro vrány konečně dobarvuje určité situace a jejich nejasnosti. Přesto stále zůstává více než dost nezodpovězených otázek a konec znovu vybízí k okamžitému čtení šestého dílu. Vichry zimy, přivaňte co nejdříve.
Kocharowski
  25. 8. 2013, 23:03
Pro mě je jednoznačně Tanec s draky (1 & 2) nejslabším článkem v celé sérii. Některé pasáže mi přišly vyloženě zdlouhavé a uměle natahované. Jak mi autorova rozvláčnost v předchozím knihách nevadila, tak tentokrát na mě naplno dolehla a v první části knihy jsem měl chuť některé pasáže přeskakovat.

Co mi ale vyloženě vadí, je že kniha končí v podstatě uprostřed vyprávění. Žádné rozuzlení, žádný závěr. Pokud se chcete dozvědět, jak to dopadne, nezbývá než čekat několik let na další pokračování. Po tomto díle nevím, jestli čekat chci, spíše ne. Nemám rád nekonečné telenovely, kde se vrší příběh za příběhem a postava za postavou, kde hrdinové neustále umírají, aby se na jejich místě objevili noví, kde plynou stovky a stovky stránek a přesto se děj posunuje jen velmi pomalu. Původně měla mít série podle autora pět knih. Poté oznámil, že série bude pravděpodobně sestávat z knih sedmi. Nebo také ne. Ono se jedná také o dobrý business a knihy můžou vycházet dál a dál, dokud se budou dobře prodávat. Mám však dojem, že kvalita prvních knih je ta tam a ze série se pomalu stává nastavovaná kaše.
Parm
  2. 7. 2012, 18:01
Musím souhlasit,ale jen tak napůl. Knížka je super,ALE Tyrion a Daenerys nuda. Stannis naopak zabaví,když se postupně snaží získat sever. Navíc přibyla spousta postav (po Hostině pro vrány Martin slíbil,že přidá max 1 postavu a to Ashu Greyjoy,ale kromě ní přibyl například Barristan Selmy, Victarion, noví hráči ve hře o trůny jako Gryffův syn a k tomu ještě syn Dorana Martella. A asi ve 2/3 se vrací Vargo Hoat z Dorne, Jaime, Cersei... a 1000 stránek člověk čeká,než se něco stane. Nu,pane Martine,jsem zvědav,jak (jestli) se z toho někdy vymotáte.
honzajh
  16. 5. 2014, 19:47
Obsahuje spoiler spoiler Tento díl mě ujistil, že Martin nemá rád Starky :-D......ale jinak výborné čtivé dílo....Martin je bůh :-D
hrosula
  29. 4. 2014, 10:18
Spoustu toho zůstalo nedořešené, než napíše další díl, tak všechno zapomenu. Jinak se mi to líbilo, i když občas sem se už ztrácela v množtví méně důležitých postav.
Morreluc
  28. 7. 2015, 8:27
Tentokrát mi trvalo docela dlouho prokousat se tímto dílem. Neměl takový spád jako předchozí, ale zase pár pasáží bylo nečekaných a ke konci konečně trochu záživnější. Ale celkově pořád dobré :-) Nicméně jsem ráda, že jsem to dočetla.
robin.salomon
  5. 9. 2012, 19:50
O něco lepší než první díl, ale i tak, příliš roztahané...těším se na Vichry zimy, jestli se konečně zase začne "něco" dít (viz Bouře mečů) :-)
hero_bk
  17. 9. 2013, 20:08
Rozvleklý pátý díl je vykompenzovaný velmi rychlým závěrem, který vám vyrazí dech. Stojí za to číst!
Lidusha
  1. 9. 2012, 19:21
druhá půlka pro mě absolutně utahaná a nudná,už měto moc nebavilo,snad jediná zajímavá věc je vyhrocení věcí kolem Cersei,Daenerys a Jona,což je ovšem všehovšudy pár zajímavých kapitol z docela obsáhlé knihy...doufám,že další pokračování bude co nevidět,ale zároveň doufám,že to zase začne mít grády,protože se zdá že martin mele z posledního...
Vadriano
  18. 12. 2015, 13:13
Posledních pět měsíců jen Hra o trůny a já to miloval. Bohové, buďte dobří a dejte nám Vichry zimy co nejdříve...
TeCZko
  7. 7. 2014, 18:05
Je to dlooouhy a nejak to postrada jiskru. Jako by Martinovi dosly napady a zacal to prekombinovavat. Pro me nejslabsi dil, snad bude ten pristi lepsi...
Ismael
  14. 10. 2013, 21:23
Asi nejhorší díl celý ságy. Jako by se Martin ztratil a ani nevěděl, o čem psát. Bylo to roztahaný a mezi jednotlivejma zajímavejma událostma byla spousta nepodstatnýho patosu. Po dočtení knihy jsem se rozhodl nepokračovat ve čtení dalších dílů, který snad vyjdou. Znovu už to určitě číst nebudu, protože ani Hostina pro vrány nestála za moc a nebudu se prokousávat cca 2000 nudnejma stránkama jen kvůli tomu, že možná díl 6 a 7 bude lepší. Za mě - ztráta času.
Rylien
  3. 10. 2013, 11:38
Musím se přiznat, že ani mě se tento díl nijak zvlášť nelíbil a naprosto souhlasím s Kocharowski.
První díly mě naprosto pohltily a každá kapitola byla ukončena tak, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. To ovšem neplatí pro Tanec s draky, pořád je to samozřejmě napsané velmi čtivě, ale zajímavých kapitol je opravdu jen pár. Jinak se to ubíralo tempem, krok vpřed a vzápětí krok vzad.
Po "oddechovém" dílu Hostina pro vrány, jsem očekávala, že do toho pan Martin opět šlápne. Bohužel se tak nestalo.
Bilbob
  4. 3. 2013, 20:31
Jak píše autor tato kniha byla pěkná mrcha a to pro mě platilo teda do puntíku. Jak jsme předchozí díly přečetl na jeden nádech tak tato kniha mi nějak nešla... zajímavý posun a příprava na další díl až na konci knihy. Sérii zůstanu ale věrný. Jen doufám Vichry vyjdou už brzo.
elvira
  16. 1. 2013, 9:55
Někdo tvrdí, že je to místy trochu problém přelouskat, ale to je asi věc názoru. Já jsem vděčná, za tu tloušťku každé z knížek. I tak to stejně vždycky přečtu až moc rychle. Teď mi nezbývá, než čekat na šestku...zatím jsem mohla plynule navazovat z jedné knížky na druhou bez pauzy. Dlouho mě nic takhle nedokázalo zaujmout. Já to prostě žeru...od prvního dílu :) ale taky mám obavy, aby to pan Martin dokončil :/
Nowi
  27. 6. 2012, 10:14
Asi nejslabší díl série. Má svoje silná místa, ale velkou část knihy člověk přečte, aby se právě k těmto místům dostal. Po předchozích dílech jsem si říkal, že bych si je v budoucnu klidně znovu přečetl, zde tomu tak není. I přesto všechno hodnotím kladně, protože jsem rád za objasnění některých situací a rozvinutí příběhu.
Nemo
  10. 6. 2012, 18:47
Na tento díl jsem se moc těšila ale zklamal mě. Až na par dobrých kapitol mě ta kniha nudila. Děj je už moc roztahaný.