Závoje princezny Salome

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3307-9

Knižní klub (2012) 978-80-242-3307-9 664

Salome, princezna z Judeje – zrazená, zneuznaná, potupená. Vlastním národem prohlášena za zrádkyni a vražedkyni a nemilosrdně vyhnána ze země. Ale také žena, jejíž čarovný tanec se závoji již více než dvě tisíciletí vyvolává fantazie básníků, malířů a skladatelů. Kdo však víme, jaký byl skutečný život této výjimečné ženy, jež se z lásky dopustila největší chyby a omylu ve svém životě... (Založil/a: lensha95)

Eric Walz Eric Walz
*??.??.1966

hedinka
  8. 1. 2013, 14:50
Hezky jsou v této knize popsané tradice, krajina a nálada té doby. Popisy postav se mi už líbí méně. Většina postav je černobílých. Salome se v průběhu knihy nikam neposouvá. Autor používá hodně slov k vyřčení jednoduché myšlenky. Ke konci kniha ztrácí dech. Dějové zvraty se opakují.
Marcel Kupka
  16. 3. 2012, 16:09
Historické romány nemám příliš v lásce - často překrucují fakta a málo respektují historické souvislosti. Eric Walz se zhostil úkolu představit širokému čtenářskému publiku princeznu Salome na výbornou. Doporučuji. Salome skutečně nebyla jen ženou, která si z rozmaru přála hlavu Jana Křtitele.