Mýtus zvaný Stínadla

Originální název: Mýtus zvaný Stínadla
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nakladatelství Zdeněk Bauer | NZB - 2011
ISBN: 978-80-904272-5-9

Nakladatelství Zdeněk Bauer | NZB (2011) 978-80-904272-5-9 238 vydání rozšířené o další poznatky
Nakladatelství Zdeněk Bauer | NZB (2010) 978-80-904272-2-8 224

Kde byla Stínadla? Kde žily Rychlé šípy? Odkud pochází ježek v kleci? Kdo vyrobil první létací kolo? Co měli společného Jan Tleskač a básník K. H. Mácha? Jak se jmenoval Širokko? Kdo byli Vontové a kam zmizeli?
Tajemná Stínadla spisovatele Jaroslava Foglara hledají čtenáři jeho knih už sedmdesát let - celou jednu lidskou generaci. Přišel čas říci si některé věci nahlas. Skutečnost totiž mnohdy překonává fikci... Odpovědi na své otázky možná máte na dosah ruky. (Založil/a: navabaca)

navabaca
  30. 9. 2012, 11:24
Miloš Dvorský se v knize, která je celá pečlivě odzdrojována (až to zpočátku vyrušuje), zdaleka nezabývá pouze Stínadly, ale také samotnými Rychlými šípy, životem a dílem Jaroslava Foglara a mnoha dalšími příbuznými tématy. Ovšem vzhledem k pravděpodobné (ba téměř jisté) existenci jakési skutečné vontské (?) organizace, nemůže být ani v této knize odhaleno vše.
moonchild
  21. 10. 2013, 15:36
Tahle kniha mne hodně zaujala.Dozvěděla jsem se více o mých oblíbených Rychlých šípech,Stínadlech atd.