Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tisíciletí s akupunkturou. O akupunktuře vážně i žertovně

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tisíciletí s akupunkturou. O akupunktuře vážně i žertovně
Autor:


Nejnovější vydání:
Triton - 2000
ISBN: 80-7254-070-X
Počet stránek: 91
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2000) 80-7254-070-X 91

Záměrem knihy primáře soukromé kliniky je zpopularizovat poznatky o akupunktuře poutavou formou a přimět k zamyšlení nad její existencí.
V záplavě mnoha léčebných metod a alternativních přístupů si akupunktura vydobyla své pevné místo a je spolehlivým doplňkovým produktem klasické medicíny. Je součástí medicínských oborů a také České lékařské společnosti J.E. Purkyně.
Dnes existují ve světě, ale i u nás celé kliniky, které ji s úspěchem uplatňují jako samostatný medicínský obor. Prim. MUDr. Jiří Marek poté, co nashromáždil dostatek důkazů o jejím významu a výsledcích léčení s její pomocí, praktikuje akupunkturu na pražské klinice Monada.
Zabývá se jí již od třiašedesátého roku jako vědním oborem. Jehlová akupunktura patří výhradně do rukou lékaře, zatímco nelékař nebo vzdělaný středo– či vysokoškolák smí používat pod dohledem lékaře jen měkké techniky, tedy akupresuru, případně kuličky, magnety či bylinná semena.
Proto také akupunkturní zkoušky, které probíhají v Ústavu pro další vzdělávání lékařů, jsou velmi přísné. Výsledkem jsou licenční zkoušky potvrzené státem. Lékař, jenž je úspěšně absolvuje, smí pak tuto léčbu provozovat jen ve svém oboru.
Teprve po dalším vzdělávání, návštěvě seminářů, knižním a časopiseckém publikování získává druhý kvalifikační stupeň a může akupunkturu aplikovat v celé šíři medicíny.
Nejvyšším dosažitelným stupněm je „učitel akupunktury“. Kredit o absolvování jednotlivých stupňů vydává Česká lékařská akupunkturistická společnost a písemné osvědčení je uznáváno Českou lékařskou komorou i pojišťovnami.Celá publikace je psána velmi působivým jazykem. (Založil/a: vladislaus)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace