Přesvědčujte a ovlivňujte pomocí příběhů

Přesvědčujte a ovlivňujte pomocí příběhů

Computer Press - 2008
ISBN: 978-80-251-2112-2

Computer Press (2008) 978-80-251-2112-2 232

Kniha Přesvědčujte a ovlivňujte pomocí příběhů je určena zejména manažerům, obchodníkům a podnikatelům, zkrátka těm, kteří jsou denně ve styku s lidmi (ať už se zákazníky nebo svými spolupracovníky). Přidejte do dialogu trochu lidskosti. Naučte se vyprávět příběhy a žasněte nad tím, jak je snadné ostatní nejen přesvědčovat a ovlivňovat, což prozrazuje titul této knihy, ale také:
získat důvěru ostatních
přitáhnout pozornost
inspirovat a motivovat druhé
usměrnit skupinová rozhodnutí
dát informacím smysl, který by holá fakta nikdy dát nemohla
Annette Simmons vás provede jednotlivými kroky, které vám pomohou najít, vytvořit a také co nejefektivněji používat vaše vlastní příběhy typu:
Kdo jsem? a Proč jsem tady? – Lidé o vás potřebují něco vědět, než vám začnou důvěřovat. Ukažte, že oplýváte kvalitami, které vaši posluchači hledají.
Učení – Změňte chování ostatních snáze než udělováním rad.
Vize – Vidina krásné a zajímavé budoucnosti okamžitě zmenší současné problémy.
Hodnoty v praxi – Hodnoty jsou subjektivní. Ukažte, co daná hodnota znamená právě pro vás.
Vím, co si myslíš – Odhalte tajná podezření vašich posluchačů a vzápětí jejich pochybnosti vyvraťte. (Založil/a: vladislaus)