Rudá pyramida

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1355-8

Fragment (2012) 978-80-253-1355-8 408

První díl nové trilogie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)! Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat! Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích. Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových! (Založil/a: Snicketka)

Bloodym
  29. 11. 2013, 13:52
Egyptskou mytologii nemám tak moc ráda jako tu řeckořímskou, ale i přesto natolik, že jsem se s chutí pustila do této knihy. Naštěstí autor hlavní hrdiny propojil s bohy jinak, než v Percy Jacsonovi a Bozích Olympu, přesto plně souhlasím s Ajou13, že se některá schémata opakují. Vlastně tak nějak celkově její komentář zachycuje mé pocity. Mrzí mě, že autor víc neodlišil styl vyprávění hlavních postav. Udělalo by to knihu zajímavější.
Ajka13
  12. 8. 2012, 15:13
Kronika Kanových aneb hurá do Egyptské mytologie! Je to zvláštní, ale i přes zajímavý téma mě tenhle díl nenadchl tolik, jako Percy Jackson a jeho pokračování Bohové Olympu. Tématem to nebude, protože každá mytologie má něco do sebe (obzvlášť, pokud se o to zajímáte), a Riordan to rozhodně umí zapracovat do moderní fantasy, ale možná jsem prostě jen stará (a to jsem doufala, že na fantasy NIKDY nebudu moc stará!). Po celou dobu knihy jsem měla pocit, že se v ní opakujou určité "vzorce" dobrodružství z předchozích knih, díky nimž to prostě nemělo takový šmrnc. Ale třeba je to jen můj vlastní pocit (nebo jsem prostě stará, no). Nicméně jsem si jistá, že mladším čtenářům, kteří si oblíbili jeho knihy, se bude líbit i tento díl. Rozhodně je to zajímavé čtení a moc jsem zvědavá na druhý díl.
Nikolka001
  1. 9. 2014, 22:13
Rudá pyramida je velice čtivá, vtipná a příjemná kniha, která nadchne čtenáře mladší, tak i starší. Příběh Cartera a Sadie je plný nečekaných situací, zvratů a dobrodružství. Během četby se nudit rozhodně nebudete. :)
kklepkaa
  24. 7. 2014, 14:14
Sakra ta jedna hvězda mě fakt díky egyptské mytologii bolí, ale na víc to bohužel není. Percy byl tak nějak promakanější, tohle je ještě daleko níž a to je hrozná škoda. Egypt zbožňuju a poznávání egyptských bájí mě opravdu bavilo, ale to bylo asi tak jediné. Kniha působila hodně dětsky. Nelíbil se mi styl vyprávění (audionahrávka) a ani dětští hrdinové. Percy přeci jenom působil na víc. Možná jen díky tomu Egyptu si přečtu další díl, ale nejsem si tím tak jistá... škoda.
23.44
  14. 10. 2012, 11:40
Já na další díl zvědavá nejsem. Po tom, co jsem zhltala Percyho, jsem byla v očekávání...ale jsem zklamaná. Možná je to tím, že egyptskou mytologii neznáme tolik jako řeckou. Autor se pokusil o stejný model jako u Percyho, bohové a mytologie propojení s dnešní dobou, dětští hrdinové s nadpřirozenými schopnostmi...ale děj je roztříštěný, těžko jsem spojovala jednotlivé momenty do logického celku, kromě závěru žádná velká akce...
Th3 T3mpt3r
  10. 3. 2013, 10:32
Pro Kirjava: Myslelas asi pentalogii, že? (raději předem - nic ve zlém :-D).
Jináč já obdivuji na této knize asi to, jak se člověk po jejím přečtení naučí některé příběhy z egyptské mytologie a jak se na chvilku může odklidit z reálného světa do knižního světa.
honzik10
  19. 11. 2013, 14:20
Tato knížka se mi velmi, velmi ale velmi líbila. Kniha byla čtivá, dobrodružná, napínavá a tak mě nutila číst a nemohl jsem se odtrhnout. Je to skvělé dílo a také skvělý nápad na knihu. Doporučil bych ji mladší ktegorii čtenářů. Mě se moc líbila a dávám 5 hvězd, protože si je stoprocentně zaslouží.
ČtenářH
  5. 1. 2015, 19:12
Snaha o vyrovnání se Percymu Jacksonovi. Přesto bohužel nepovedená, ačkoliv poučná ohledně egyptských bohů.
Kirjava
  11. 5. 2013, 10:18
Pro Th3 T3mpt3r: opravuji na pentalogii, chybička se někdy vloudí :-). Prostě není špatné, ale Percy je lepší. Možná je to tím, že Egyptská mytologie není tolik profláknutá jako ta řecká. Ale prostě hodnocení je tak akorát.