Dva kroky od ráje
Originální název: Dva kroky od ráje

Víkend - 2011
ISBN: 978-80-7222-762-4

Víkend (2011) 978-80-7222-762-4 256
Víkend (2002)
Víkend (1998)

Kniha populární autorky Lenky Lanczové vypráví příběh patnáctileté Natálie. Začátek nového školního roku přinese Naty nemálo starostí. Léto končí, z prázdnin zbyly jen pohlednice, prázdninové zážitky a lásky se pomalu stávají vybledlou minulostí, zato přestup ze základní školy na gymnázium provází jeden průšvih za druhým. Natálie si obtížně zvyká na nový režim, nezvládá horu povinností, nedaří se jí zapadnout do kolektivu, najít tu pravou kamarádku. Krátká známost s Robertem, borcem z hokejové třídy sportovní školy, je hotovou katastrofou; jiskřička naděje, že všechno bude fajn, vzplane teprve po seznámení s Alešem, s klukem s nejmodřejšíma očima pod sluncem. Zpočátku se zdá vše takřka ideální, Aleš je pohledný, milý, romantický, nekouří ani nepije... Naty však brzy vytuší, že je závislý na hracích automatech. Pokusí se mu pomoci, pouští se do nebezpečné, předem velmi nejisté bitvy o svou lásku...

Katniss Lavender
  29. 1. 2013, 15:03
Tak tahle kniha mne dostala! Vůbec nevím, co si o ní mám myslet. Ještě nikdy jsem se u čtení knihy necítila tak mizerně. Její děj mne vtáhl a připomínal mi jisté chvíle z mého vlastního života! S hrůzou jsem si uvědomovala, jak naivní můžou puberťáci být. A oni jsou! Také jsem byla! Ta kniha je tak reálná až mě to děsí... Nejspíš by si zasloužila lepší hodnocení, ale já od knihy tohoto žánru očekávala spíš romantickou lásku, ne výlet do horoucích pekel! Nemohu dát lepší hodnocení knize, která ve mně vyvolala tak nežádoucí pocity, na druhou stranu ale doporučuji všem dospívajícím, i starším dívkám, aby si ji přečetly! Stojí za to!