Patty Diphusa, Venuše záchodků

Jota - 2016
ISBN: 978-80-7462-962-4

Jota (2016) 978-80-7462-962-4 232
Garamond (2004) 80-86379-68-X 168

Volnost, prostor a tvůrčí svoboda osmdesátých let v Madridu dala vzniknout postavě životem protřelé, přesto a (právě proto) soucitné pornohvězdě jménem Patty Diphusa, postavě jako vystřižené z Almodóvarových filmů. Toto literární alter ego a ženský dvojník Pedra Almodóvara natolik intenzivně prožívá každý okamžik života, že vůbec nespí, a zažívá více či méně banální příhody, při nichž utěšuje mužské duše a zároveň uspokojuje sexuální potřeby jejich nositelů. Almodóvar v těchto povídkách vzdává s nostalgií hold svému mládí v Madridu, kdy byl jeho jediným bohem Andy Warhol, jediným smyslem života zábava a jedinou morální zásadou bezstarostnost. Povídky, které publikoval tehdy ještě neznámý režisér v časopise "La Luna", doplňuje ironicky míněný návod, jak se stát úspěšným režisérem. Jeho základní bod zní: "Na svůj první celovečerák si musíte vypůjčit peníze od kámošů." (Založil/a: r.picasso)

Pedro Almodóvar Pedro Almodóvar
*24.09.1949

MarionL
  15. 12. 2016, 20:02
Jako středoškolák jsem viděla film Almodovara - špatná výchova- byla jsem nadšená, hrozně se mi oba hoši líbili. A vydrželo mi to asi 8 roků. mezi tím jsem si musela koupit tuto knížku- no je to prasečinka a blbost, nemůžu za to, že mě to bavilo.