Velvyslanci i bez diplomatického pasu

Velvyslanci i bez diplomatického pasu Originální název: Velvyslanci i bez diplomatického pasu
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

SLON - 2011
ISBN: 978-80-7419-062-9

SLON (2011) 978-80-7419-062-9 316

Jak vnímají významné osobnosti dnešní svět a postavení České republiky v něm? Jak souvisí diplomacie s ekonomikou, politikou, právem či uměním? Co vše je třeba udělat pro mezinárodní kariéru? Závisí kariéra na náhodě? Co dělat, chcete-li měnit svět k lepšímu? Kniha obsahuje 21 rozhovorů uskutečněných od října 2010 do února 2011. Soubor rozhovorů s lidmi, kteří se pohybují v mezinárodním prostředí a tudíž mohou být v jistém smyslu považováni za „velvyslance“ reprezentující vlastní zemi, aniž jsou všichni držiteli diplomatického pasu, je určen zejména mladým lidem, s cílem být jim inspirací. Do projektu jsem zahrnula osobnosti, které byly kariérně úspěšné v mladém věku. Rovněž jsem se snažila o genderovou vyváženost, ačkoliv diplomacie a kariéra v mezinárodních strukturách je zpravidla (snad dočasně) vnímána jako doména mužů. Doufám, že tato kniha zaujme nejen mladé lidi, připravující se na kariéru, ale i všechny ostatní, kteří se zajímají o diplomacii, mezinárodní vztahy, pověst České republiky a celkově dění ve světě. (Linda Štucbartová) (Založil/a: FilipovaRa)