Ve stínu šumavských hvozdů

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Lipnik - 2012
ISBN: 978-80-904284-6-1

Lipnik (2012) 978-80-904284-6-1 64

V románu českého spisovatele Stanislava Komárka Mandaríni se objevují ukázky z neznámého a v češtině nikdy nevydaného románu Karla Maye Ve stínu šumavských hvozdů. S. Komárek z tohoto díla, unikátního jednak tím, že je u nás zcela neznámé, a jednak tím, že se toto dobrodružství Mayova alter ega Old Shatterhanda alias Kara Ben Nemsího tentokrát odehrává v šumavském pohraničí, cituje pouze krátké fragmenty. Scenáristé Džian Baban a Vojtěch Mašek z tvůrčí skupiny Monstrkabaret Freda Brunolda a výtvarník Jiří Grus neměli Mayův originál k dispozici, ale jejich záměrem bylo na základě těchto fragmentů na ploše komiksu děj celého románu zrekonstruovat. Výsledným tvarem je barevný dobrodružný obrázkový příběh. Slavný Old Shatterhand zde tentokrát nečelí hordám po zuby ozbrojených lupičských tlup, nýbrž zdánlivě bezbranné, chladnokrevné, ledově krásné femme fatale Barboře. Vážení čtenáři a čtenářky si jistě dovedou živě představit, v jak strašném nebezpečí se tento nevinný a čestný muž tentokrát ocitá... Držme mu palce, aby z něj bez úhony vyvázl. (Založil/a: LeaLea)

mclusky
  2. 1. 2015, 12:07
Obsahuje spoiler spoiler Parádní jízda Old Shatterhanda, chlapce v těle muže, sledujícího svou femme fatale Boženu Němcovou napříč českou kotlinou. Pouť, na které se jeho láska Božena promění v jeho soka a on nakonec musí zachránit český lid a morálku před jejím oplzlým dílem Babička. Setkání s asi desetiletým Sigmundem Freudem pak už nemůže nikoho překvapit. Úžasný vtip, geniální kresba i scénář a svižný spád činí z tohoto poměrně útlého dílka jeden z nejlepších komiksů, co u nás kdy vyšel.