Země divů

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-077-5

Jota (2012) 978-80-7462-077-5 423

Doktorka Marina Singhová sdílela malou laboratoř ve farmaceutické společnosti Vogel se svým spolupracovníkem Andersem Eckmanem celých sedm let. Když ovšem přijde zpráva, že Eckman zahynul, změní se život nejenom jeho manželce Karen a třem malým potomkům, ale i Marině. Je třeba se vydat do tajemných brazilských pralesů a zjistit, co se Andersi Eckmanovi vlastně stalo.

Kromě pravdy o mužově osudu však zelená amazonská flóra, tamní nebe, vody a říční břehy skrývají ještě jedno velké tajemství, díky němuž by civilizovaná společnost mohla překročit své dosavadní možnosti. Stojí za ním záhadná a nevyzpytatelná doktorka Annick Swensonová, která vyvíjí svůj ambiciózní, přelomový lék, a to i za cenu překročení hranic lékařské etiky. Marina, někdejší studentka charismatické, ale autoritativní a despotické doktorky, musí opakovaně čelit nástrahám smrti. Bude si muset poradit s nebezpečnou anakondou i s kanibalským kmenem amazonských indiánů...

Příběh inspirovaný orfeovským mýtem vypráví o sestupu do pralesní říše stínů a o snaze vyvést odsud člověka, který údajně zemřel na hadí uštknutí. Místo cesty za gnostickým poznáním jsme svědky vědeckého výzkumu, jehož metody jsou možná v tuto chvíli ještě omezené, což ale neznamená, že jednou třeba neumožní dojít k pochopení zatím neprozkoumaných zákonů přírody.

Kniha byla vybrána redaktory Amazon.com mezi dvacet nejlepších knih roku 2011, záhy po vydání se také stala bestselerem New York Times. (Založil/a: LeaLea)

Ann Patchett Ann Patchett
*02.12.1963

Ajinka126
  12. 5. 2014, 13:08
Naprosto souhlasím se zdejšími komentáři. Kniha se mi velmi snadno četla, vtáhla mě do děje a byla jsem zvědavá co se na každé nové stránce stane. ALE.. bylo vidět, že autorce na konci knihy došly nápady a celé to tak nějak odbyla. Na to kolik času jsme strávili čekáním na cestu do amazonského pralesa, tak odchod z něj byl zbrklý a unáhlený. Stejně však musím říct, že je to jedna z mých oblíbených knih a budu se k ní ráda vracet.
Asjadah
  30. 8. 2012, 20:14
Knížka se velmi pěkně čte, měla jsem ji "sfouknutou“ v poměrně rychlém čase. Hlavní hrdinku člověk nemůže mít nerad. K tomu divoké kouzlo amazonského pralesa a čtenář se po celou dobu četby nenudí. Co mě ale zklamalo, byl konec, který mi nedal odpověď na ty nejdůležitější otázky, o nichž se v knize psalo.
Nickyna
  7. 3. 2014, 7:52
Děj knihy byl čtivý, přečetla jsem ji, ani nevím jak, ale stále jsem čekala, kdy dojdu k ústřednímu dění a ono stále nic. Konec odpověděl pouze na jednu otázku, kterou kniha nastínila, jak to dopadlo s ostatními osudy jsme se nedozvěděli.