Originální název: Most do Země lásky

ISBN: 978-80-7222-756-3

Víkend (2011) 978-80-7222-756-3 207
Víkend (2002)
Víkend (1998)

Hlavní hrdinkou románu Lenky Lanczové je Hanka Kolářová, studentka třetího ročníku jazykové školy. Spolu se svou nejlepší kamarádkou Denisou prožívá běžné starosti dnešních středoškoláků a také spoustu vzrušení především při jízdách stopem a o víkendech bez rodičů na venkovské chalupě.
Obě dlouhovlasé modrooké blondýnky si rozumí víc než skutečná dvojčata... Dokud se neobjeví kluk Marek, do kterého se Hanka šíleně zamiluje. Denisa sice chodí s vysokoškolákem Lubošem, jenže...
Hra pojednou přestane být hrou. Hanka zjišťuje, že to v životě vůbec není tak jednoduché, jak se zdálo. Prožívá těžké zklamání, ale nakonec neváhá dát své lásce novou šanci.

PeťkaW.
  24. 11. 2012, 13:09
Po letech, kdy jsem knihy od Lanczové četla, si jen u opravdu málo z nich dokážu vybavit, o čem vlastně přesně která je, protože vesměs jsou skoro všechny na stejný princip a s obdobným dějem. Tahle se ale v některých ohledech vymyká autorčině tvorbě a možná právě proto mi oproti dalším utkvěla v paměti. Konečně překvapivý konec bez happyendu.
Lanczovou se nebojím přirovnat k hvězdě na našem spisovatelském poli. Září na něm už několik let a je ostřílenou autorkou, kterou knihkupectví milují, protože je vždy zárukou zisku. Po takové záplavě knih není divu, že už nápady na dívčí romány dochází. Chtělo by to víc podobných světlých momentů jako v Mostu do země lásky.
chrispe
  2. 7. 2016, 15:40
Pokračujeme v nostalgii. Rozhodně je to zapamatovatelná kniha - vzhledem ke svému konci. Nicméně než se k němu člověk dobere, tak je to kýbl růžové klidně stojící vody. :-) A za mě trochu nudné.
mishelin
  11. 3. 2012, 18:09
Moc pěkně napsaná knížka, zápletka je také dobrá. Konec překvapivý - jediné okonezůstalo suché. Doporučila bych ji všem, co stopují!
Peťula.B
  18. 7. 2013, 13:53
Když si tak čtu komentáře naprosto souhlasím s uživatelkou PeťkouW! :-) Od Lenky Lanczové jsem četla v dospívání mnoho knížek, ale převážnou většinu si nevybavím. Vím jen, že byly o lásce a dospívání. Ale Most do Země lásky si pamatuji jako bych ji četla včera :-)