Byli jsme si blízcí

Byli jsme si blízcí Originální název: Intimacy

Odeon - 2000
ISBN: 80-207-1080-9

Odeon (2000) 80-207-1080-9 96

Novela anglického spisovatele a scénáristy nese autobiografické rysy. "Tahle noc je ze všech nejsmutnější, protože odcházím a už se nikdy nevrátím", říká v první větě vypravěč Jay. Po šestiletém soužití s redaktorkou Susan nastal čas si udělat jakousi duševní inventuru. Na jedné straně pomyslných vah stojí jeho nemylovaná energická partnerka a dva roztomilí synkové, na druhé pak svoboda zosobněná Jayovou milenkou Ninou. Na jedné straně odpovědnost vůči svým blízkým a minulosti, na druhé odpovědnost vůči sobě sobě a budoucnosti. (Založil/a: jamalka)

Hanif Kureishi Hanif Kureishi
*05.12.1954

JarKun
  19. 5. 2013, 12:28
Těžké téma, na které jsem se těšil. Ale nakonec kniha nesplnila moje očekávání. Aby se člověk mohl vžít a přemýšlet o Jayově dilematu, asi by potřeboval trochu více stránek. Aspoň tak třista.
karkulin1982
  11. 12. 2013, 16:04
Souhlasím s JarKun. Kniha taky nesplnila má očekávání a nudila mě. Děj mi přišel hodně uspěchaný, obsah mohl být klidně další. Teď jen váhám,zda číst další autorovy knihy, protože je hodnocen jako skvělý autor...