Krkonoše – příroda, historie, život

Krkonoše – příroda, historie, život Originální název: Krkonoše – příroda, historie, život
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Baset
ISBN: 978-80-7340-104-7

Baset 978-80-7340-104-7 864

V pořadí již čtvrtý svazek vlastivědné ediční řady Krajina a lidé, který vychází ve spolupráci s Krkonošským národním parkem, přibližuje čtenářům nejnovější poznatky o Krkonoších a nabízí komplexní pohled na celé pohoří bez ohledu na státní hranici. Na celkem 110 kapitolách se podílelo takřka 150 autorů českých i polských. Připojené CD obsahuje mj. seznamy jednotlivých druhů živočichů a rostlin a obsáhlý seznam literatury. Knihu doplňují podrobné rejstříky a výběrový česko-německý a polsko-německý místopisný slovníček, na závěr pak esej o Krkonoších jako zdroji inspirace. (Založil/a: m.tvrdikk)

m.tvrdikk
  12. 3. 2012, 13:19
Jedna z nejlepších publikací tohoto typu (encyklopedie), která komplexně pokrývá vymezené území. Osobně si myslím, že knihy z edice Krajina a lidé jsou jedny z nejlepších multioborových encyklopadií u nás.