Tajné Deníky Charlotty Brönteové

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 212
ISBN: 978-80-242-3111-2

Knižní klub (212) 978-80-242-3111-2 480

Syrie Jamesová popustila uzdu své fantazii a na základě fiktivního nalezení zápisků z deníku Charlotty Brönteové vytvořila zdařilou, mimořádně čtivou knihu. Podařilo se jí vykreslit úchvatný portrét této význačné autorky devatenáctého století, která stvořila mimo jiné nezapomenutelnou Janu Eyrovou, a přiblížit i osudy celé její rodiny. Především se pak soustředila na vývoj Charlottina vztahu s Arthurem, jejím osudovým mužem. (Založil/a: Lendasek)

Syrie James Syrie James

Elleyne
  24. 6. 2015, 0:36
Již dříve jsem četla Ztracené memoáry Jane Austenové, a i když se mi kniha líbila, tato jí daleko předčila. Je pravda, že je trochu rozvleklá, ale druhou půlku jsem přečetla během večera a bylo to pro mě velmi emotivní.
Irene
  1. 2. 2014, 21:01
Na rozdíl od Ztracených memoárů Jane Austenové, které pořád považuji za zoufalou knihu, se mi Tajné deníky Charlotte Bronteové moc líbily. Zdá se, že Syrie James nemá moc invence na vymýšlení děje, tak prostě vezme známou postavu a její život převypráví. V tomto případě mi to ale vůbec nevadilo, možná že zkusím i Draculu, mou lásku. :-)
mix2x
  2. 2. 2013, 22:48
Úžasná knížka vypravující životní příběh jedné z největších anglických spisovatelek. Hlavně bych ji doporučila přečíst všem skalním fanouškům Jany Eyrové (ke kterým se řadím i já), kteří v ní poznají nejen to jak tento skvělý příběh vznikal,ale třeba i kde spisovatelka brala inspiraci a jak byla kniha přijata v její době. I ostatním čtenářům má ovšem kniha co nabídnout, a to především čtivý a zajímavý děj.