The Vole - hraboš hrdina

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Galen - 2011
ISBN: 978-80-7262-840-7

Galen (2011) 978-80-7262-840-7 240

Anotace: "První z cyklu Konopných pohádek od Vlastimila Třešňáka. Neodehrávají se za devatero řekami a devatero horami, nýbrž v pražských Hlubočepích a jejich okolí. Nejde o princeznu, draka či království, něčím tak obyčejným a obehraným by známý bard rozhodně nezdržoval! Jeho pohádky patří k těm netradičním, děj vlastně není podstatný, paleta postav je více než pestrá, pochopit souvislosti se vám zcela jistě nepodaří. Autorova fantazie je bezbřehá a vábí čtenáře do děje, za chvíli však odbočí jinam, pokochá se příběhem, místem, situací, aby pokračovala úplně jinde a ve zcela jiných souvislostech. Postavy přicházejí na scénu, jak je autor přivolá, laskavě nakopne nebo naopak obalí dehtem a peřím, a uvolní místo dalším, ať již pro děj potřebným či nikoli. Rodiče mohou občas tápat, nechytat se, nebo naopak podlehnou pábení natolik, že budou žít příběhem zapomenuvše, co bylo na předchozí straně, dětská mysl - není omezeno věkem - bude nadšena. Na závěr snad jen důležité upozornění - jak se říká v dnešních pověstech a bájích, pokud by cokoli komukoli něco nebo někoho připomnělo, je to jen a pouze jeho problém! Všechny osoby a příběhy jsou do puntíku vymyšlené. Takže tedy: Bylo, nebylo…" (Založil/a: jethro.tull)

jethro.tull
  14. 3. 2012, 10:56
Pohádky jsou naprosto šílené, fotografické ilustrace jak od Cimrmanů. Pokud si někdo najde vztah k této knize, je to na celý život. Pokud knihu nepřijme, obávám se, že je to také na celý život.
Eldedkus
  22. 8. 2016, 10:54
Jestli jednou budu nějakým dětem číst pohádky, budou to tyhle. Vážně. Nepouštějte ke mě svoje děti, neboť s Hrabošem Lubošem a Flanďákem Kverulantem se i já stávám dítětem. Underground je na furt.