Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Noční orel

75%
4 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Noční orel
Autor:
Originální název: Nočnoj Orel

Nejnovější vydání:
Albatros - 1981
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (1981)

V letadle byla hustá tma a ohlušující hukot. Zuřivý řev motorů nepřehlušoval jen řeč, ale i myšlenky... Sedělo se nepohodlně. Parašutistická brašna, zbraň, munice, vysílačka - co všecko musí na sebe navěsit výsadkář před seskokem do týlu nepřítele! - všecko to tlačilo, svíralo, stahovalo. 0 pohodli se nedá vůbec mluvit. Co nejdřív vyskočit z té burácející kovové bedny a cítit se aspoň pár minut volný jako pták.
Tak začíná vědeckofantastický román Alexandra Lomma Noční orel, jehož poutavý dramatický děj se odehrává v prostředí nám velice blízkém - v beskydských lesích na Ostravsku, v trudných létech druhé světové války. Realistický rámec příběhu zachycuje činnost německých vojsk a gestapa v ostravském kraji i bojové akce partyzánského oddílu, který pod vedením ostravského horníka Horálka už více než rok působí ve zdejších hlubokých horských lesích. Náš příběh začíná za temné zářijové noci roku 1944, kdy sovětský vojenský dopravní letoun se skupinou výsadkářů majora Loktěva na palubě svrhne do místních lesů výsadek. Úkolem skupiny e pomoci místním partyzánům v bojové činnosti a zkoordinovat jejich akce s operativními plány sovětského velení fronty. Mezi členy sovětského výsadku je kromě jiných také četař Ivan Kožin, jeden z ústředních hrdinů našeho příběhu - příběhu, jenž je v rámci realistické časové a místní kulisy vybudován na fantastickém, kvazivědeckém motivu schopnosti člověka létat. Tuto schopnost létat objeví u sebe víceméně náhodně právě Ivan Kožin, když se mu při seskoku do nepřátelského týlu porouchá padák; podaří se mu přeměnit pád v klouzavý let a zachránit si tak život. Jak mu tato fantastická okolnost později pomůže v boji proti fašistickým okupantům, ale jak mu současné i na čas zkomplikuje život, to už jé obsahem mnoha dalších dramatických epizod, jimiž nás budou provázet hrdinové románu, jako lékař Korinta, sestra Iveta - budoucí Ivanova žena, partyzán Horálek, hajný Vlach a mnozí jiní. (Založil/a: jen)

(více)  

Štítky

#drama 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ryan
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 11. 2013, 18:27
Četl jsem to asi v patnácti letech a šíleně mě to vtáhlo. Je to poměrně neznámá kniha, která zaujme hlavně ty, co jsou schopni překousnout, že je to vlastně docela blbost a ponořit se do děje.