Šokující myšlenky slavných I.

Šokující myšlenky slavných I.
Originální název: Šokující myšlenky slavných I.

Eko-konzult - 2005
ISBN: 80-8079-040-X

Eko-konzult (2005) 80-8079-040-X 192

Tato kniha je jedinečnou sbírkou myšlenek z mnoha dnes již většinou nedostupných knih.

Obsah:

Gustav Jaroš (pseudonym Gamma)
Josef Svatopluk Machar
Milan Rýzl
Oliver Lodge
Denis Diderot
Paul Heinrich Ditrich von d'Holbach
Robert Homir (Založil/a: vladislaus)

Robert Homir Robert Homir

Tanmut
  1. 12. 2012, 14:16
Asi takto. Autor sestavil a vybral myšlenky slavných, mezi něž se vší skromností zařadil i sebe, vztahujících se k náboženství - k náboženství jménem křesťanství.

Veškerá "shock value" spočívá v tom, že vybrané osobnosti se o něm nevyjadřují zrovna lichotivě - tato židovská sekta prostě sedí před tribunálem a nám jsou předkládány výpovědi svědků obžaloby. To se dá s výhradami snést, myšlenky jsou to vcelku zajímavé a byla by je radost číst, kdyby samozvaný žalobce Homír neformátoval text chvíli tučně, chvíli kurzívou, asi aby nám ukázal, co je opravdu podstatné (už méně ale přesto snesitelné). Ovšem nenávistné poznámky v závorkách, podepsané autorovým akronymem, vtipně umístěné hned za odstavec či přímo do něj (takže si člověk zprvu neuvědomí, že tam jaksi nepatří), mi přijdou nevhodné a s přibývajícími stránkami čím dál tím více otravné. Prokousal jsem se k nějaké šedesáté stránce a dál už jsem autorovy jedy nehodlal snášet. Jestli tento sborník měl nějaký potenciál, autor jej svým ego-maniakálním přístupem válečného štváče pohřbil. A to vydal ještě druhý díl, který už jsem jen zběžně prolistoval.

Obě knihy jsou dílem člověka, který s hlubokým přesvědčením opovrhuje křesťanstvím a jeho institucemi, pro čtenáře, kteří opovrhují křesťanstvím a jeho institucemi a chtějí přidat tu hloubku a přesvědčení. Nic pro mě.