Řez do živého

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3369-7

Knižní klub (2012) 978-80-242-3369-7 640

Strhující sága vzdává hold náročné práci chirurgů a umožňuje zblízka nahlédnout do života lidí, kteří své úsilí zasvětili poslání lékaře. Marion a Shiva Stoneovi jsou dvojčata narozená z tajného vztahu krásné indické jeptišky a britského lékaře v etiopské misijní nemocnici. Mezi chlapci vládne výjimečná duševní spřízněnost a spojuje je i zájem o medicínu, i když u každého se projevuje jinak. Bolestněji než skalpel je však rozdělí láska k ženě. (Založil/a: LeaLea)

Neli.studentka
  3. 10. 2015, 13:00
Naprosto fascinující příběh! Kniha pro mě byla velkým překvapením, zaujala od první stránky a nepřestala do konce. Lékařské prostředí je atraktivní a věrohodné a já mu věřila po celou dobu.
Francesco
  2. 12. 2013, 14:58
Obdivuji autora za fantazii, kterou měl při psaní této knihy. Takový silný, čtivý příběh při kterém nevíte co očekávat na další stránce mám rád. Prostě v knize se pořád něco děje. Kniha má spád, nebyla v ní pasáž kdy jsem se nemohl pořádně začíst, dokonalý konec.
01Baruska
  8. 12. 2015, 22:17
Zajímavá kniha, s úžasným příběhem. Zpočátku sem měla problém se dostat do děje, ale později sem měla problém knihu odložit. Jedna věc mi trochu vadila a to velké množství odborných lékařských termínů. Jinak knihu všem doporučuju určitě stojí za přečtení.
maky86
  10. 9. 2013, 6:34
Velmi silný příběh z lékařského prostředí v Etiopii. Román mě ihned vtáhl do děje, je dokonale propracovaný, plný zvratů, postavy jsou výborně prokreslené. Je to opravdu krásná kniha, všem doporučuju! :)