Vila mystérií

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Jota - 2008
ISBN: 978-80-7217-622-9

Jota (2008) 978-80-7217-622-9 408

V jednom římském rašeliništi je náhodou nalezeno tělo mladé ženy. Patoložka Tereza Lupová se domnívá, že se jedná o oběť starodávného pohanského rituálu, kterou by se měli zabývat spíše archeologové. Jenže inspektor místní policie Leo Falcone je přesvědčen, že tento případ pochází teprve z nedávné doby a že hrozba je stále ještě až příliš živá. Dva policisté, kteří dostávají případ na starost, mají zrovna teď sami svých problémů dost - Nic Costa se pokouší přestat s pitím, se kterým začal po smrti svého kolegy, a Gianni Peroni se vyrovnává se skutečností, že po jednom šlápnutí vedle přišel o kariéru na mravnostním oddělení i o rodinu. Přesto se s vervou pouštějí do vyšetřování, které je zavede hluboko do temného podsvětí současného Říma, plného znepokojivých a děsivých tajemství. Pátrání ve světě organizovaného zločinu se navíc zkomplikuje, když někdo začne usilovat o život tvrdohlavé patoložky. A pak náhle zmizí další krásná dívka… (Založil/a: jamalka)

David Hewson David Hewson
*09.01.1953

ROB33
  14. 9. 2015, 14:18
Detektivka nás zavede do italské metropole Řím, kde dvojice detektivů Costa a Peroni, pátrá po vrahovi mladé dívky. Prsty ve vraždě má i zdejší mafiánský boss Neri, který sice už není nejmladší, ale i tak má velkou moc a odhodlání uchránit před policií své tajemství. Pomalejší rozjezd, o to lepší druhá část. Celkově byla pro mě kniha příjemným překvapením.