Zlatý řez

Zlatý řez

Podtitul: Pátrání po šíleném zabijákovi ve zdech věčného města

Originální název: The Sacred Cut
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-542-0

Jota (2007) 978-80-7217-542-0 416

Je před Vánoci. Řím zasáhla sněhová bouře a v Panteonu je nalezeno tělo mrtvé ženy, naaranžované do podoby Vitruviovy figury Leonarda da Vinci, s ošklivě zohavenými zády. Detektivové Costa a Peroni, kteří mají případ vyřešit, stojí před nelehkým úkolem. Budou se muset vypořádat nejen se šíleným vrahem, jenž si libuje v tajemných obrazcích, ale i s agenty FBI, kteří na vyšetřování pracují, protože mrtvá žena byla Američanka. Ti ovšem nejeví příliš ochoty ke spolupráci. Nakonec alespoň přiznají, že mrtvá žena nebyla první obětí, že podobných těl bylo v různých částech světa nalezeno víc. Oba detektivové postupně odhalují tajemství sahající řadu let zpátky. (Založil/a: jamalka)

David Hewson David Hewson
*09.01.1953

vanous95
  16. 5. 2012, 9:38
Velice povedený detektivní příběh! Četlo se mi to velice dobře, žádné zdlouhavé popisy ani filozofické úvahy (které asi ani do detektivek nepatří), spletitý a velice zajímavý a do posledního detailu promyšlený příběh. Mi osobně se líbilo barvité líčení jednotlivých situací a postav a nenásilné popisy pod vrstvou sněhu ukrytého Říma.
JarKun
  23. 3. 2014, 19:01
Zajímavá detektivka s hodně spletitým příběhem, ve které se čtenář někdy až trochu ztrácí. Na druhou stranu nakonec nápaditě vykreslená "motivace" pachatele, který si částečně získává čtenáře na svou stranu. Příjemné jsou i postavy jednotlivých detektivů, kteří nejsou přehnanými superhrdiny, ale obyčejnými lidmi. První setkání s autorem a stálo to za to.
tomdra
  28. 7. 2013, 20:49
Další z příběhů policistů Nicka Costy a Lea Falconeho. Ani tato kniha mě moc nebavila a některé kapitoly jsem přeskakoval.