Společnice pro sebevraždu

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Akcent - 2010
ISBN: 978-80-7268-692-6

Akcent (2010) 978-80-7268-692-6 263

Slávka zůstala s Františkem sama. Pan bývalý milionář a slečna společnice pro sebevraždu. „Pane továrníku,“ řekla Slávka nesměle, uvažujíc v duchu. „Já…“ „Počkejte, slečno,“ zarazil ji František. „Já jsem byl vždycky těžko chápavý, já si to musím napřed v hlavě srovnat. Peněz není, to je přední věc. Za druhé: továrna má hypotéku, že ji tak tak nese, a kdoví, jestli ji unese vůbec. Za třetí: statek má dluhy, a úrody, kterou by se zaplatily, není. Za poslední: je odpraven Alan, nebude to tedy on, kdo se bude radovat z mých peněz, i kdyby byly. Ale ony nejsou,“ vzdychl těžce a vzhlédl. „Tak co teď?“ Slávka ho upřeně pozorovala, potom zavrhla okamžitě, co si před chvílí umínila říci, a místo toho pronesla stručné: „Nic. Teď nezbývá, než to, proč jsem sem vlastně přišla. Dovoluji si připomenout se vám jako společnice pro sebevraždu.“ (Založil/a: FilipovaRa)

mistule
  1. 9. 2015, 14:14
Pro milovníky filmů pro pamětníky je to počtení úplně prvotřídní! Mě se to líbilo moc, úplně z té knihy dýchá prvorepubliková atmosféra, všechno je tak snadné a nekomplikované. U "milostných" scén se člověk div že nečervená a s hlavní hrdinkou čtenář příběh prožívá jedním dechem. Jen by si kniha zasloužila odpovídající obálku, ta rádoby retro moderna je děsná.