Alexandrijská knihovna

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-733-8

Domino (2012) 978-80-7303-733-8 456
Domino (2007) 978-80-7303-367-5 456

Bývalý americký vládní agent Cotton Malone se po vyřešení případu templářského dědictví vrací k pokojnému životu majitele antikvariátu v Kodani. Klidné dny rázně utne anonymní e-mail: "Máš něco, co chci já. Jsi jediný člověk, který ví, kde to hledat. Najdi to. Dávám ti sedmdesát dvě hodiny. Jestli neuspěješ, přijdeš o dítě." Vyděšená bývalá manželka Malonemu potvrzuje, že nejde o planou hrozbu: jejich dospívající syn byl unesen. A když kodaňský antikvariát lehne popelem, je už zcela zřejmé, že se onen tajemný člověk nezastaví, dokud nezíská, o co usiluje. A předmětem jeho zájmu není nic menšího než Alexandrijská knihovna. Malone si uvědomuje, že na něm závisí život jeho dítěte, a tak se vydává na nebezpečnou cestu, která ho zavede do Evropy, na Sinajskou poušť i do nejvyšších sfér americké politiky. Polapen v síti intrik si vůbec není jistý, komu lze věřit, ale jedno ví určitě: tajemství svitků z Alexandrijské knihovny, jež se chystá odhalit, nesmějí padnout do nepovolaných rukou, poněvadž by to mohlo mít nedozírné následky. (Založil/a: jamalka)

achilles
  11. 2. 2013, 20:58
Pěkný příběh, zajímavé informace, podobné odhalení jako v Da Vinci code. Ale....ta Pam, Cottonova exmanželka, to je nějaká nová Bond girl, co ta všechno umí, zvládne a přitom to byla tuctová mamina. Pro mě hrozná postava a trochu špiní jinak povedené dílo.
Pend
  4. 9. 2012, 7:12
Druhá kniha ze série Cotton Malone.
Další Šifra...Vše se točí kolem údajně úmyslně špatného překladu bible z hebrejštiny, jehož odhalení by způsobilo destabilizaci celého Blízkého východu. Naštěstí je tu Cotton Malone...Dobře napsané, jenom mám pocit, že spisovatel už při psaní myslel na možnost zfilmování.
Manonka
  23. 6. 2014, 13:01
Občas jsem se v tolika stranách a v tom, kdo s kým zrovna "peče" ztrácela, ale kniha se velmi dobře četla, jako ostatně všechny od Berryho. Mám ho prostě ráda a ani tahle kniha mne nezklamala, ač má i lepší.
bojovnicka
  19. 7. 2011, 12:20
Moje první kniha od tohoto autora. Opravdu super čtení - kombinace historie a dobrodružství. Kniha má spád, takže jsem ji "hltala". Všem, kteří se zajímáte o historii ale přitom očekáváte něco navíc můžu doporučit.
škodnejtapír
  16. 10. 2012, 20:56
Super, má třetí kniha od Berryho a zatím rozhodně nejlepší. Potkáme staré známé postavy z Templářského dědictví, plus Maloneho bývalou ženu a syna, kteří dění příjemně oživují. Narozdíl od předchozí knihy se tu i opravdově pátrá, řeší se šifry a podobně a děj pořád ubíhá kupředu. Takže za mne velká spokojenost a zhltnuto téměř najednou.
Honza_JB
  7. 6. 2016, 21:15
Dobrá kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Hodně zajímavých historických informaci a děj s rychlým spádem. Těším se na další knihy této série.
Boris2
  2. 8. 2013, 18:42
Méně akční, více historie, postava Pam nepodařená, četl jsem z tohoto žánru lepší, ale kdo má dost času...
loner
  10. 11. 2012, 0:05
Moc líbilo. Připomnělo mi to nějak Šifru od Browna. Čte se jedním dechem. Jsem zvědav na další autorova díla.