Legendy o Divokém západě

Legendy o Divokém západě Originální název: Legendy o Divokém západě
Poprvé vydáno celosvětově: 1982

Práce - 1982

Práce (1982) 221

Kniha o skutečných osudech hrdinů Divokého západu. Postavy jako plukovník Frement, Divoký Bill, Jesse James, Butch Cassidy a Sundance Kid a další.
Jaroslav Šikl srovnává legendy divokého západu se skutečností ,podle dobových pramenů.
V knize se čtenář dozví zajímavosti z pionýrských dob osidlování Ameriky.
Podrobně se seznámí Buffalo Billem ,bratry Earpy, generálem Custerem a dalšími osobnostmi historie divokého západu.
Zajímavé kapitoly se věnují založení "Texas rangers " , soudním procesům a také pistolníkům a jejich výzbroji. (Založil/a: milanr)

dollyk
  30. 11. 2016, 9:38
Jako pro kluka snícího o romantice divokého západu odkojeného na Mayovkách byla tahle knížka, mimochodem jedno z mých prvních setkání s literaturou faktu, naprosto úžasným čtením. Vyčetl bych ji snad jen malý rozsah hesel. Ohledně podrobností jsem si pak spravil chuť u Brdečkových koltů bez pozlátka, ovšem ten první popud pro lásku k historii, jak se fakticky a bez přikrášlení děla, ten jsem dostal zde.