Templářské dědictví

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-780-2

Domino (2012) 978-80-7303-780-2 472
Domino (2006) 80-7303-307-0 472

Cotton Malone býval špičkovým kryptologem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulého života nezastihlo – a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od jeho bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila.
Stephanie si s ním smluví schůzku v kodaňské kavárně, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se pokusí ukrást její kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení dávného tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána tuto mozaiku poskládat a naplnit tak odkaz svého muže – ale brzy vyjde najevo, že v tomto odhodlání není sama. Kdo je ten tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí?
Cotton Malore dlouho neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem či symbolem jsou si stále jistější, že na konci cesty je čeká zjištění, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel... (Založil/a: jamalka)

Pend
  24. 11. 2012, 7:45
První z dnes již osmi knih s Cottonem Malonem. Ve stylu Šifry mistra Leonarda. Na můj vkus občas šíleně překombinované a symbolické (Stephanie a Mark). Též Rocquefortovy schopnosti lepší vycvičených agentů...
Každopádně čtivé.
Nantong
  12. 11. 2014, 18:07
Berry mě opět nezklamal, líbilo se mi nahlédnout do společenství tempářů. I příběh sám o sobě mě zaujal, byl plný nečekaných zvratů a napětí.
Samael
  30. 3. 2013, 21:28
Trochu bych to přirovnal k příběhům s Robertem Langdonem od Dana Browna.Po pozvolném rozjezdu to nabírá obrátky a napětí nechybí.
snedy
  16. 7. 2013, 23:41
Oproti Brownovi (se kterým prostě Berry bude vždycky srovnáván, sám inspiraci přiznává) akčnější a přímočařejší, ale zase méně záhadné a propracované. Každopádně velmi čtivá kniha, která ani moc neuráží logické myšlení čtenáře. Nicméně z tomto žánru zůstává králem Eco se "svým" kyvadlem.
Noctua
  10. 4. 2012, 13:12
Moje druhá přečtená kniha Steva Berryho. Opět velmi zajímavé téma i dobře postavený příběh. Ne moc propracovaný do detailů, ale jako oddychovka dobrý. Jen se nemohu zbavit dojmu, že Berry až moc používá principu "Deus ex machina". Tentokrát v podobě kaplana řádu. Při čtení jsem si 30 stránek před koncem lámala hlavu, jak chce Berry příběh korektně na tak malém prostoru ukončit - a byl tam "Deus" :-) Rozloučení s postavami na dvou stránkách mi také moc nevyhovuje. Konce jsou prostě stále problém.
Alis
  13. 7. 2013, 21:20
Musím říct, že mě opravdu překvapil zvrat se senešalem a Stephanie. Trošku mě zklamalo, jak byl Malone dokonalý - přítel, střelec, luštitel všech záhad. Ale kniha mě zaujala - jakmile jsem začala číst, u 10, 20 stránek jsem nezůstala. Je to prostě čtivě napsaný thriller (ačkoli thriller není přesné označení), který umí poutavě podat i zdánlivě nezajímavé historické a náboženské skutečnosti. Jenom závěrečná pasáž odehrávající se v opatství mi přijde... přinejmenším málo propracovaná.
škodnejtapír
  10. 10. 2012, 15:56
Další klasika ve stylu Dana Browna, kombinace reálných historických faktů a fikce, aby to bylo zajímavější, ale přesně tohle mám rád:-) Tahle kniha tedy na vrchol nedosahuje, chvílemi se jakoby nic nedělo, hlavní postavy v podstatě jen přejížděly z místa na místo a samotného luštění šifer, hádanek a objevů bylo celkem pomálu. Kdyby se kniha v tomto směru zkrátila o 100 stran, tak by se v podstatě nic nestalo. Samotný konec v pořádku, jen popis "pokladu" mi přišel takový stručný a nudný. Ale celkově mě to hodně bavilo, jen holt nedosahuje kvalit ostatních podobných výtvorů.
Trupik
  1. 10. 2012, 15:19
Kniha se zajímavým dějem. Ke konci knížky bylo pro mě pár stránek popisující Nový zákon nudný. Jinak pěkné čtení s napínavým koncem.