Pro každého nebe

Pro každého nebe Originální název: Pro každého nebe

Labyrint - 2003
ISBN: 80-85935-45-7

Labyrint (2003) 80-85935-45-7 168

Osm dialogů, jak je autorka sama nazývá, vznikalo v průběhu celé druhé poloviny dvacátého století. Dialogy představují autorku jao vášnivou diskutérku, která má na věci jasný názor: Svým nosem se dotýkáme zracdla, v němž se odráží naše lidské slabosti, pochybnosti, touhy a pokrytectví.
Předmluva Ludvík Kundera, fotografie na obálce Miro Švolík. (Založil/a: jamalka)

LadysR2
  27. 9. 2013, 22:46
Třeba paní Legátové nadržuju, protože mě její texty baví, ale prostě dávám 5/5.
Třeba jsem málo náročný, ale nerozumím, proč někdo dal 3/5, byť je to samozřejmě jeho právo.
Ty povídky jsou skvěle napsané a hlavně mě nutí přemýšlet. A to je na Legátové to nejlepší. Ten dojem, co ve vás po přečtení jejích textů zůstane.
Jen by mě zajímalo, jestli by si ona sama vybrala právě toto seskupení jejích textů v jedné knize, byť jsou si podstatou věci blízké. Protože ať jsou každý dialog z jiné doby či reality, mají jedno společné. Neutěšenou tvář lidské existence, nebo spíš existence lidstva. A to je možná malinká slabina této sbírky. každý ten text zvlášť je skvělý, ale dohromady mi po přečtení zůstala pachuť hořkosti z toho našeho lidského hemžení a to je ve výsledku trochu škoda, protože si nemyslím, že by paní Legátová neměla ráda život.
Jinak opět skvělá věc a jen mě mrzí, že jsem si ji ještě nekoupil.
To jsem psal 27.9. A dnes 25.10. už jsem vlastníkem sbírky :-)
Martas006
  19. 6. 2016, 18:10
Velice zajímavé, tuto knihu by si měl každý přečíst a zamyslet se nad jeho obsahem. Po přečtení jsem o něm dlouho přemýšlela.
jorikatrunda
  21. 8. 2015, 11:13
Většinou mě podobně stylizované knihy nezaujmou natolik, abych je přečetla nebo alespoň přečetla jaksi "při plném vědomí". Nyní mě však všech osm částí bavilo, pohoršilo, zaujalo... Nutilo k přemýšlení, což je to, co cením.