Mimo tento čas

Mimo tento čas Originální název: Mimo tento čas

Pistorius - 2008
ISBN: 978-80-87053-27-0

Pistorius (2008) 978-80-87053-27-0 256

Další kniha významné současné české autorky (např. Želary, Jozova Hanule) obsahuje devět „dialogů“, které Květa Legátová napsala pro rozhlas. Zahrnuje nejstarší autorčiny texty Olga Jeglovičová a Splněná přání, ale i znamenité rozhlasové detektivní povídky Červená náušnice nebo Klíček. Kniha navazuje na edice autorčiných rozhlasových her Pro každého nebe (Labyrint, 2003) a Posedlá a jiné hry (Paseka 2004). (Založil/a: jamalka)

#výbor

LadysR2
  23. 11. 2013, 11:23
Pořád skvělá Legátová! První část knihy -Neblýská se vždy jen na časy- je vynikající. Všech pět textů. Parádní dialogy, co upoutají pozornost a nepustí, dokud neskončí. A nepřiměřená obrana je pro mě výjimečná.
Z druhé části -Mimo tento čas- bych vyzdvihl první dva texty. U zbylých dvou mě moc nebavilo o čem jsou, ale líbila se mi forma.
ribička
  17. 9. 2011, 12:29
Tak jo. Moc mě tento soubor rohlasových her překvapil. Vůbec jsem nevěděla, co si beru ke čtení do ruky. Čekala jsem nějakou pochmurnou povídku nebo co... Ale nevěděla jsem, že mám co dočinění s něčím takto brilantním. A to opravdu nejsem příznivcem detektivního žánru.