Mušle a jiné odposlechy

Mušle a jiné odposlechy Originální název: Mušle a jiné odposlechy

Pistorius - 2007
ISBN: 978-80-87053-13-3

Pistorius (2007) 978-80-87053-13-3 144

Mušle a jiné odposlechy je sbírkou drobných apokryfických příběhů Květy Legátové, jejichž hrdiny jsou třeba Hloupý Honza, Popelka, drak, ďábel Hadiboj, divoká Káča, či ježibaba. Všechny povídky spojuje přesvědčení, že věci bývají jiné, než by se zdálo na první pohled. Úsměvná knížka, která čtenáři připomene Čapkovy apokryfy, znovu představuje oblíbenou autorku jako mistra českého jazyka i dialogu a čtenáře potěší laskavým a nevšedním pohledem do lidské psychologie. (Založil/a: jamalka)

#výbor

LadysR2
  19. 9. 2013, 18:06
Polovina příběhů naprosto skvělá a ze zbytku je většina dobrá. Tahle dáma prostě uměla psát. Přesně vystižené vlastnosti lidstva. Už jsem to někde psal. Od této dámy chci v knihovně všechno :-)
lusk_lusk
  18. 6. 2016, 22:09
Vkusně vtipné (přičemž vkusně je klíčové slovo). Každý, komu klasické( černobílé, zjednodušené, naivní) vykreslení hrdinů z pohádek (či pověstí) nesedí, bude konečně spokojen. Vždy jsem veděla že (by) to proběhlo trochu jinak. První literární setkání s KL a hned nadšení.
misssicccka
  16. 3. 2010, 15:04
Hodně kvalitní povídky.
moriggan
  6. 5. 2010, 17:10
Originálně pojaté příběhy, které vynikají krásným jazykem, jemnou nadsázkou a humorem. Doporučuju všem, kterým obyčejné pohádky připadají příliš ploché a jednotvárné.