Unesli nám dcerku

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Erika - 2011
ISBN: 978-80-7190-400-7

Erika (2011) 978-80-7190-400-7 159

Malá chvilka nepozornosti proměnila život manželů Slavíkových v utrpení. Kdosi jim odcizil auto, v němž spala jejich tříletá dcerka. Zoufalí rodiče po holčičce pátrají. Čas ubíhá. Policie případ odkládá jako nevyřešený. Matka jako jediná neztrácí víru v Magdalenčin návrat. Chodí do dětského pokoje a se zmizelou dcerkou rozmlouvá. Žije ve svém iluzorním světě do chvíle, kdy se na prahu jejich domova objeví záhadná osoba. (Založil/a: LeaLea)

Věra Řeháčková Věra Řeháčková
*14.08.1950

Nina_Horin
  9. 5. 2015, 2:28
Mega silná kniha. V knihovně jsem ji vylovila náhodou, protože jsem zrovna neměla co číst, a když jsem se do ní začetla, zjistila jsem, že mi do konce zbývá jen pár stránek a já čtu celou noc. Tohle se mi ještě opravdu nestalo a myslím, že o o kvalitě knihy hodně vypovídá. Na příběhu je děsivé hlavně to, že nepopisuje žádnou sci-fi věc. Tohle se stát může, to je na tom to šílené. Co bych zkritizovala, je chování rodičů Magdalény, když ji mezi sebe přijali. Připadalo mi, jakoby se jí štítili.
Podle mě se jí měli okamžitě vrhnout kolem krku, i kdyby v sobě měla zrovna zabodnutou jehlu. Zlehčuju to, ale je fakt, že jejich vinou se z ní stalo to, co se z ní stalo. Každopádně myslím, že pět hvězdiček sk kniha opravdu zaslouží, už kdyby jenom za to, že jsem celou noc nespala, protože jsem si uvědomila, že za hodinu bych měla vstávat do školy, což je něco, co nechápu doteď :D