Půlminutové horory

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2582-9

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2582-9 152

Začtěte se do více než sedmdesáti nejkratších a nejděsivějších příběhů, které byly kdy napsány! Od jednoduchých a odlehčených, přes vtipné, groteskní až po opravdu morbidní. Někdy jde pouze o hororové scény, jinde kratičký příběh. Můžete číst na přeskáčku, jak vás napadne. V knize střídají příběhy také horory v podobě ilustrovaných komiksů. Různorodá vyprávění však tvoří v knize jednotu, přestože je každý příběh od jiného autora, všechny mají jedno společné – nenechají vás usnout. Povídky jsou sice krátké, ale stačí jedna a vaše děti nebudou chtít vystrčit nos zpod peřiny. (Založil/a: Vaiven)

Lemony Snicket Lemony Snicket

Neil Gaiman Neil Gaiman
*10.11.1960

Snicketka
  1. 4. 2012, 11:31
Když jsem si knihu kupovala myslela jsem, že budu toho litovat. Zmýlila jsem se. Kniha mě dosti překvapila. Přečetla jsem si ji jednou, ale ne naposledy.
Olivka
  21. 10. 2012, 18:58
Koupila jsem si ji v sobotu na knižním veletrhu a v neděli během dvou hodin přečetla. Některé příběhy jsou dětské, ale u většiny dalších dokáže zatrnout i dospělému. Moc se mi líbí, že opravdu během minuty vás dokáže vyděsit kratičký příběh, který má hlavu a patu. Některé příběhy jsem hned přečetla svému příteli, který chtěl vědět, proč si zrovna mumlám "že tohle bylo hustý". Za mě nej: Slepice nebo vejde, Tenton, Legenda o Alexandře a Róze, Pod drnem, Červi, Na břehu, Oni, Panenka, Nožičky. Osobně jsem ráda, že některé příběhy končí "dobře".
Vaiven
  14. 3. 2012, 20:19
Začtěte se do více než sedmdesáti nejkratších a nejděsivějších
až po opravdu morbidní. Někdy jde pouze o hororové scény, jinde kratičký
příběh. Můžete číst na přeskáčku, jak vás napadne. V knize střídají příběhy
také horory v podobě ilustrovaných komiksů. Různorodá vyprávění však
tvoří v knize jednotu, přestože je každý příběh od jiného autora, všechny mají
a vaše děti nebudou chtít vystrčit nos zpod peřiny.