Čtyři dohody - pracovní kniha

Originální název: The Four Agreements - Companion Book

PRAGMA - 2003
ISBN: 80-7205-925-4

PRAGMA (2003) 80-7205-925-4 192

Čtyři dohody seznámili čtenáře s jednoduchým, ale mocným kódem chování, které vám pomůže dosáhnout osobní svobodu a opravdové štěstí. Tato další kniha vás dovede ještě dál na cestě k obnovení vědomí a moudrosti vašeho autentického já. Z této knihy se dozvíte jak překonat domestiakci, která vás udržuje v otroctví, jak obnovit svou víru a posílit vůli a moc slova, jak se stát pánem svého vlastního života.
Dalé v knize najdete rozhovor s Miguelem o dodržování Čtyř dohod a příběhy lidí, kterým dodržování Čtyř dohod přineslo štěstí. (Založil/a: jamalka)

marta-b
  9. 3. 2013, 13:33
Mně to přijde jako hrozná slátanina a vůbec mě nebavilo ty teorie o čtyřech dohodách číst. Celá knížka se snaží v čtenáři vzbudit pocit viny za jeho způsob života, nebo alespoň mám takový dojem po úkolech typu: doplňte "Proč máte pocit viny? Provinil jsem se tím, že ..., Nezasloužím si mít ...". Prostě je to celý takový podivný. Ale věřim, že mu to hodně lidí baští. Já ne. Dávám 1/5 za poměrně poutavý úvod, ale víc hvězdiček si to u mě nevybojovalo.
PiGiFr
  27. 9. 2015, 22:33
Přiznám se, úkoly jsem neplnil, a proto nevím jak bych knihu hodnotil po tom.
Pokud člověk opravdu chce změnu, věřím, že kniha může pomoct. Ale pokud člověk opravdu chce změnu, nepotřebuje k tomu návod a změní se podle svých požadavků a představ.
Za příběhy lidí na konci knihy jsem nucen srazit jednu hvězdu dolů, jsou opravdu poněkud tristní.
Violet
  6. 4. 2016, 22:13
Původní Čtyři dohody mě v některých oblastech docela oslovily, takže jsem sáhla i po pracovní knize. Úkoly mě nezaujaly, plnění mě nebavilo, spíš obtěžovalo, takže leží (stojí v knihovně) ladem. Zklamání.
sl1411
  17. 8. 2014, 11:35
Ja si to uplne nemyslim. Rozumim, co autor chce predat. Ale trochu me prekvapily na zaver teto knihy pribehy lidi ke kazde z dohod. Prisly mi trochu jednoduche. Po celou dobu cteni vsech jeho knih jsem to bral v o hodne vetsim hlubokomyslnejsim kontextu, nez bylo uvedeno zde.
Hodne veci me pri cteni potesilo, ale bylo jich i dost, ktere jsem bral v zivote ve vsech smerech automaticky a byly mi vlastni. Ale co je asi pro me nejhorsi, ze si z toho autor, ci jeho vydavatele, udelali byznys. A to radsi nemluvim o panu Duskovi u nas...
Hodne bych si pral, aby lidi zacali celkove menit spolecnost a jeji vyvoj. Dokud kazdy u vseho, co dela, nebude zacinat v prvni rade U SEBE, nepomuzou ani komercni Ctyri dohody...