Služebníci Slova

Služebníci Slova

Podtitul: Člověk jako slovo a rozhovor

Fabula - 2010
ISBN: 978-80-86600-71-0

Fabula (2010) 978-80-86600-71-0 176

Georg Kühlewind, významný anthroposof a psycholog, který rozpracoval cestu Rudolfa Steinera do mnoha cvičení a meditací, v této knize odpovídá na naléhavé otázky týkající se problémů duchovního života jednotlivců a společenství, obtíží společného působení a zápasu o porozumění znamením doby.
Kniha se zabývá třemi hlavními tématy: životem v duchovnu-duševnu, životem v lidském společenství a úlohami přítomnosti. Jejich společným základem je podstata toho, co má slovní ráz. Příloha obsahuje Osmidílnou stezku.
Proč se člověk ptá? Ptá se proto, že už něco ví a přece neví. Ptáme se, protože jsme dvojitá bytost - univerzální v poznání a subjektivní v nepoznání. Univerzální v nás míří za univerzálním; subjektivní podstata chce zůstat, jaká je. Mezi oběma je slovo - přichází z univerzální oblasti a prosvěcuje subjektivní oblast. (Založil/a: vladislaus)

Georg Kühlewind Georg Kühlewind
*1924 - †15.01.2006