Moje studená válka

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Kvarta - 2012
ISBN: 978-80-86326-81-8

Kvarta (2012) 978-80-86326-81-8 456

Autentický a drsný příběh obyčejného kluka z Československa 80. let minulého století. Žádný sentiment a laskavé vzpomínky. Bez příkras a takový, jaký reálný život byl v časech STB, udávání a světlých zítřků, kdy okolnosti dokázali změnit život běžné rodiny v katastrofu během jediného dne. Na druhé straně lidský a aktuální příběh třicetiletého muže ze současného New Yorku. Stejně dramatický a zároveň dojímavý. Oba hrdinové ztrácí vše, jen na jiném místě a v jiné době. Co mají společného a co je dělí? A jakou mají budoucnost? (Založil/a: CHOOSE)

Domovoj
  6. 10. 2014, 6:26
Výborná kniha, i když vnitřně nesouhlasím se vším, co se hlavní hrdina rozhodl udělat. Určitě ale všem doporučuji, hlavně těm, kteří nostalgicky vzpomínají na komunismus u nás a říkají, že pokud se člověk do ničeho nepletl, tak se ho to netýkalo a měl se vlastně dobře. Možná si pak uvědomí spoustu věcí....
petshop
  18. 10. 2013, 20:14
Bylo to bezesporu dobré čtení, zajímavé a napínavé. Řekla bych, že se autorovi docela dobře podařilo vykreslit tu dobu. Ale jednu hvězdičku musím přece jen strhnout, nebylo to stoprocentní. Třeba jazykové prostředky byly někdy až moc přímočaré a určité momenty ze života dospívajícího Tomáše nemusely být zmiňovány tak často. Působilo to na mě nějak neotesaně.
dalimoni
  23. 5. 2012, 19:12
Strhující a napínavé vypravování osudu mladého kluka na konci 80. let, kterému nic nechybí (napětí, drama, láska....). Velmi oceňuji skvělé popisy doby 80. let tehdy končícího komunismu v ČSSR, kterou jsem sám zažil a moc dobře si na ní vzpomínám. Prolínání s příběhem z New Yorku z roku 2001 je na konci knihy skvěle propojeno a kniha zůstává krásně ucelená. Kniha mě velmi zaujala a četla se jedním dechem
Barboocha0710
  25. 11. 2014, 10:48
Knihu jsem četla jedním dechem. Příběn nabírá na obrátkách a po pár stránkách čtenář zjistí, jak je vtažen do děje a fandí hlavnímu hrdinovi. Autorovi se podařilo popsat dobu i situace, ve kterých se příběh odehrává a člověk, který tu dobu nezažil si tak může lehce udělat obrázek a poučit se. Po dočtení mi bylo líto, že už jsem na konci.