Pierre Richard

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2412-9

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2412-9 136

Francouzský herec Pierre Richard, prvně předkládá čtenářům své vzpomínky a dosud neznámé historky z natáčení. Setkáme se například s Mireille Darcovou tak, jak ji pánbůh stvořil, s Bernardem Blierem a jeho příslovečným sklonem k podvádění, s Jeanem Carmetem a jeho geniálními mystifikacemi, s krátkozrakou Barbarou, s mistrem katastrof Gérardem Ourym i s Gérardem Dépardieuem, který zkoumal vliv červeného vína na herecký výkon. Na všechny své kolegy vzpomíná s lehkostí a humorem sobě vlastním a zároveň nevynechá žádnou příležitost zaútočit na lidskou hloupost v každé její podobě. (Založil/a: ODULA)

Pierre Richard Pierre Richard
*16.08.1934

Introvert
  26. 10. 2014, 17:28
Nejedná se přímo o biografii; kniha obsahuje vzpomínky tohoto herce na úsměvné i vážnější situace, které provázely natáčení některých jeho filmů či jeho účinkování na divadle. Herecký um Pierra Richarda obdivuji a proto jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou. Pobavila jsem se.
Peter.Melon
  8. 10. 2013, 8:31
Jde o životopis Pierra Richarda.Je to kniha určená především jeho fanouškům.Stojí za zmínku.Zkuste si jej přečíst.