Toulky českou minulostí 1.

Toulky českou minulostí 1. Originální název: Toulky českou minulostí 1.

Baronet - 1995
ISBN: 80-85890-47-X

Baronet (1995) 80-85890-47-X 278

Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku
Přijměte pozvání na cestu proti času. Na výlet do míst, kde dnes žijeme. Chceme se toulat minulostí, sem tam se zastavit, prodlít a naslouchat ozvěně, jež doléhá až k nám do přítomnosti. V hluku moderní doby je ta ozvěna takřka neslyšitelná. Přesto zní ve všem našem počínání... První díl velice oblíbeného historického cyklu nás zavádí do období od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku. (Založil/a: jamalka)

lidus
  10. 7. 2016, 8:56
Takhle se mají psát učebnice! Naučná literatura, která se dá číst před spaním jako beletrie. Kdybych Toulky objevila ještě na škole, nejspíš je ze mě teď historik...
DinDan
  6. 4. 2012, 18:03
Velmi čtivě napsaná kniha pro každého, koho alespoň trošku zajímají rané české dějiny. Obsahuje i různé ilustrace a stručná shrnutí, jak se vyvíjeli ostatní země v Evropě. Svého času pro mě velmi přínosné dílo.
lesky
  15. 4. 2012, 13:53
Skvělá a poutavá kniha o minulosti naší země. První díl začíná v pravěku v nejstarší době kamenné a končí ve středověku někde v éře Přemyslovců. Kdo z nás si pamatuje na kmeny, národy a říše, které se tu kdysi nacházely? Vizigóti, Kvádové, Markomani, skvělý národ vyspělých Keltů, Sámova říše, Velkomoravská říše příchod Cyrila a Metoděje a mocní i slabý Přemyslovci. To vše se v tomto díle nachází. Velmi pěkné a poutavé čtení. Těším se na další díl.