Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Julian Assange

75%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Julian Assange

Podtitul: Neautorizovaná autobiografie


Originální název: Julian Assange - Neoprávněné autobiografie
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-012-6
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2012) 978-80-7462-012-6 288

"Kniha, jejíž vydání je stejně skandální jako její neautorizovaný obsah… Jde vlastně o pracovní verzi pamětí zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assangea. Text sleduje Assangeův dosavadní život od dospívání v rodné Austrálii, přes získávání ostruh v oblasti počítačového pirátství, až po založení internetového serveru, majícího za cíl zveřejňování uniklých citlivých informací jak vojenského, tak i politického a ekonomického charakteru. Je to kniha o hledání místa na světě, odkud by bylo možné svobodně šířit informace, o hledání partnerů, kolegů, kamarádů, o zradě, věrolomnosti, lži a korupci, o životě v poloviční ilegalitě, o střetu s mocí, o významu práva na soukromí a o pocitech, které takový život provázejí. Julian Assange se vydání tohoto svého životopisu nakonec silně bránil. Ale protože dle tvrzení nakladatelství Cannongate převzal zálohu a nevrátil ji, vyšel tento necenzurovaný popis života jedné z nejpozoruhodnějších postav moderní doby. Assange a jeho spolupracovníci zveřejňovali na serveru Wikileaks.org informace, jež si různé vlády a korporace přály utajit. Prostřednictvím Wikileaks se tento Australan snažil realizovat svoji představu světa, v němž si lidé utvářejí správný názor, protože mají neomezený přístup k pravdivým a svobodně šířeným informacím. V pamětech vypráví o dětství, kdy žil s matkou často na útěku, o prvním setkání s počítačem, hackerském pubertálním období, o prvních konfliktech se zákonem a následnému boji s těmi, kteří mají co skrývat, až k přípravě, realizaci a činnosti WikiLeaks. (Založil/a: ODULA)

(více)  

Štítky

více  
Julian Assange Julian Assange
*03.07.1971


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Michelle S
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 3. 2014, 21:50
Assange je vskutku fascinující člověk... V některých věcech se s ním neztotožňuju, ale řada jeho myšlenek určitě stojí za zamyšlení. Je to velmi povedený životopis. Assange zde odhaluje své dětství a dospívání, které ho určitě v mnohém ovlivnilo a zformovalo z něj osobu, kterou se stal, ale i svou práci a celkově svůj pohled na svět. Velmi zajímavé, upřímné a otevřené.
JohankaD'Arc
60% 60% 60% 60% 60%
  18. 10. 2013, 21:54
Knihu můžu, přestože je to autobiografie, u kterých je doporučování dost ošemetné, doporučit. Je psána (přeložena) velmi čtivě, působí jako zvláštní příběh.
Neříkám, že s postoji Asannge(ho) plně souhlasím, ale kniha mi pomohla ho pochopit.