Toulky českou minulostí 2.

Toulky českou minulostí 2. Originální název: Toulky českou minulostí 2.

Baronet - 1997
ISBN: 979-80-7214-014-4

Baronet (1997) 979-80-7214-014-4 454

Druhý díl toulek českou minulostí se věnuje období od časů Přemysla Otakara I. do nástupu Habsburků (1197-1526). (Založil/a: jamalka)

Čtec
  16. 7. 2013, 20:27
Ve stadiu, kdy Petr Hora zrovna vyprávěl o Karlu IV., jsem Toulky zaregistroval v Mladém světě a nadšeně začal číst. Přesně v tom nejlepším. Až pak jsem si koupil první díl, který už byl tenkrát jako jediný v knižní podobě. Osobně bych Toulky zařadil jako oficiální učebnice českého dějepisu.
lidus
  7. 10. 2016, 13:56
Při čtení Toulek zjišťuju, kolik mi toho ve škole uteklo (nebo se do školních osnov prostě nevešlo..?). Konečně jsem se zorientovala v husitském období, které mi nikdy nic neříkalo. Autor předkládá historii srozumitelně a v souvislostech - právě ty souvislosti mi vždycky v dějepise chyběly.
Hora do škol! :-)
P.S. Čtyři hvězdičky jen za to, že jsem četla strááášně pomalu, husitství mě prostě nebaví. Ale za to nemůže Hořejš.
Maty38
  14. 10. 2014, 20:18
Lepší než detektivka.....skláním se před tím, jak poutavě a v širokém záběru dokáže pan Hora přenést čtenáře do historie. A zvláště tento díl je mi velmi blízký a rád se k němu vracím.