Ohromné maličkosti: Obrany

Ohromné maličkosti: Obrany Originální název: Ohromné maličkosti: Obrany

Academia - 2000
ISBN: 80-200-0806-3

Academia (2000) 80-200-0806-3 117

Nikdo z nás nepřemýšlí dostatečně o věcech, na něž se dívá. Ale nedopřejme očím klid. Proč by měly být tak líné? Cvičme si zrak tak dlouho, až se naučí vnímat ohromné maličkosti rozseté po světě a prosté jak zahradní plot. Buďme atlety zraku. Naučme se psát o toulavé kočce nebo o barevném mraku. Sám jsem se o něco takového pokusil: ale kdokoli to může napsat líp, jen když to zkusí. (Založil/a: Yellow)

Ghoulman
  23. 11. 2016, 21:58
Opravdu nádherné vykreslení obyčejných, každodenních věcí, jejichž krása nám (zvláště pak v současné „informační roztěkanosti“) pravidelně uniká. Optimistický, uvolňující, hravý a celkově mistrovsky napsaný sborník krátkých úvah, po jehož přečtení každý pochopí, proč Chestertona obdivoval i třeba takový Karel Čapek.
PiGiFr
  10. 2. 2014, 19:39
Pěkná kniha, zajímavé postřehy autora a ještě zajímavější pointy jednotlivých příběhů. Často s náboženským podtextem, nebo jinou hlubší myšlenkou. Obrany už mi ale nepřišly zajímavé tak jako maličkosti ale i přesto se mi kniha velmi líbila a bavila mě.