Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ortodoxie

90%
5 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ortodoxie Originální název: Ortodoxy

Nejnovější vydání:
Academia - 2000
ISBN: 80-200-0807-1
Počet stránek: 152
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 18x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 11x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Academia (2000) 80-200-0807-1 152

Ortodoxie, kterou Chesterton napsal roku 1908, je v podstatě autorovou duchovní autobiografií či vyznáním a klíčem k jeho dílu. Lze bez nadsázky říci, že představuje tematický horizont a centrum všeho, co publikoval za více než čtyřicet let své bohaté literární činnosti. Je to obrana všeho, co autor považuje pro lidskou existenci za nezbytné. Obrana pravdou postavenou na hlavu, aby přitahovala pozornost, bořila konvence, uvolňovala cestu nezaujatému pohledu na svět a zneklidnila člověka tak, že ztratí půdu pod nohama a začne hledat a přemýšlet sám. Londýnský novinář, spisovatel a básník G. K. Chesterton (1874-1936) má u nás dlouholetou tradici. Navzdory jeho popularitě však existuje mylná představa, že jde o vtipného autora detektivek, který podobně jako Wilde a Shaw holduje slovním hříčkám. Ve skutečnosti se za nimi skrývá neotřelý pohled na paradox našeho světa, do kterého patříme i nepatříme, kde na nás číhá tisíce malých radostí, pokud se nezpronevěříme svému poslání. Chesterton toť návod na úžasný život. (Založil/a: Yellow)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

rt12
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 2. 2015, 11:18
Pro mne překvapení, jelikož jsem od autora četla doposud pouze detektivky. Kniha je plná zajímavých postřehů a myšlenek, které jsou platné do dnešních dnů.
Plně vše vystihuje věta, kterou si vypůjčuji a cituji z ANOTACE (Knihcentrum) : „Ortodoxie“ je osobní i univerzální obhajobou zdravého rozumu, hlubokého smyslu lidské existence, demokracie a vznešeného poslání Západní civilizace. Jeho zábavná a veselá polemika s morbidními kazisvěty té doby, kterých za sto let od napsání přibylo.
Lépe jsem nebyla schopna zážitek z knihy popsat. Doporučuji všem stojí za přečtení.