Originální název: The Daughter of Time

Nakladatelství Lidové noviny - 2004
ISBN: 80-7106-561-7

Nakladatelství Lidové noviny (2004) 80-7106-561-7 177
Odeon (1975) 205

Historická detektivka, v níž inspektor Grant, upoutaný na nemocniční lůžko, pomocí přátel, knih a dokumentů řeší, zda anglický král Richard III. byl vinen vraždou svých synovců, jak mu připisuje některá historická literatura. (Založil/a: tomdra)

Josephine Tey Josephine Tey
*25.07.1896 - †13.04.1952

vladislaus
  25. 6. 2016, 8:03
Tuto knihu jsem měl možnost získat jako vyřazenou zdarma v knihovně a vůbec nelituji, že jsem si ji přečetl. Potvrzuje se zde, že historii často tvoří vítěz. Pravda se velmi často ututlá, zatají či dokonce úplně obrátí naruby. Tak tomu asi bylo i mezi Richardem III. a Jindřichem VII.
VenDulin85
  25. 6. 2015, 17:43
A to jsem si myslela, že se v anglických dějinách docela orientuju! Není to detektivka pro každého, protože se musíte prokousat rodinnými vztahy anglické šlechty, ale komu nevadí iks ypsilon postav, bude odměněn zajímavým zamyšlením nad tragickou postavou ostrovních dějin. Richardem III. Tato kniha až vybízí k tomu, že si po jejím přečtení budete chtít sehnat dějiny Británie, abyste se dozvěděli víc. O nešťastných princích z Toweru i o Jindřichu VII. A rozhodně budete chtít sáhnout po Shakespearově Richardu III., přestože jste doteď od něj preferovali komedie.