Originální název: Blbej fór

ISBN: 978-80-7222-721-1

Víkend (2010) 978-80-7222-721-1 208
Víkend (2002)
Víkend (1996)

Sázky mohou být různé - z furiantství, o peníze, o čest... Cílem sázky party studentů a studentek gymnázia je pomstít se neoblíbené spolužačce Markétě, dceři nenáviděné třídní profesorky Vlčkové. Je to tak jednoduché: přebrat Markétě kluka!
Los určí Ivetu, která se svého úkolu zhostí s chutí, i když sama už kluka má a ten Ivetiným posláním není zrovna nadšený. Brzy však jde o mnohem víc než jen o pomstu a výhru, tím spíš, že hokejista Filip Hošek, naděje ledního hokeje, je výborný a pohledný kluk. Nevinná sázka se zvrtne v nebezpečnou hru zrady, lásky, pomsty a prozrazení, změní se v tíživou noční můru - a dokonale blbej fór.

Elleyne
  7. 5. 2013, 15:11
Toto byla jedna z mých prvních "lanczovek", a protože jsem jí četla několikrát, pamatuji si jí dobře dodnes. Tenkrát jsem toužila potkat nějakého takového Filipa. A jsem ráda za to, jaké je tam "ukončení".
PeťkaW.
  26. 3. 2013, 8:11
Upřímně mi děje všech knih této autorky, které jsem přečetla, po těch x letech docela splývají na to, abych je mohla nějak objektivně okomentovat. Tuhle knihu si ale pamatuji docela dobře a musím říct, že ji beru jako jednu z těch slabších. Námět byl sice konečně trošku jinačí, než u zbytku knih, což oceňuji, ale neoslovilo mě provedení a styl psaní.
mishelin
  13. 3. 2012, 21:39
Sice je v každé knížce láska, ale většinou nápady jsou originální, stejně i v tého. Iveta je sice pěkná mrcha, ale ke konci jsem jí docela litovala.
Stolid
  17. 1. 2014, 22:51
Hm, hm, u jednoho autora musí být provedení a styl psaní stejný. Všechny knížky jsou na jedno brdo. Jenom některé skončí dobře, některé špatně, některé s otevřeným koncem. Iveta, že je mrcha? Hloupost, jako jediná si uvědomila svoji chybu, co většina lidí nedokáže. Knížky jsou všechny o lásce, ale každá nese jiná příběh, a proto si jich téměř všechny pamatuji.
Monika Houšková
  17. 6. 2016, 13:53
K těmhle knížkám je těžké vymýšlet jednotlivé komentáře. Vždycky jde o první lásky, nadšení, zklamání, něco vyjde, něco ne. Život :)