Toulky českou minulostí 9.

Toulky českou minulostí 9. Originální název: Toulky českou minulostí 9.

Baronet - 2002
ISBN: 80-238-8971-0

Baronet (2002) 80-238-8971-0 224

Velké příběhy Habsburků na sklonku jejich vlády
Snad to čtenář přijme a třeba uvítá - Toulky odbočí! O české minulosti v nich mnoho nebude. Autor nás tentokrát zve na cestu za osudy posledních Habsburků. Proč? Byli to přece naši legitimní vládci. A tak se dočteme o Františku Josefovi, jeho matce Žofii, císařovně Alžbětě a mnoha dalších významných osobnostech této doby, kterou uzavřel atentát na arcivévodu Františka Ferdinanda a jeho ženu Žofii v Sarajevu. (Založil/a: jamalka)

Petr Fox
  12. 2. 2014, 13:00
Sháněl jsem Toulky od 1. dílu až do 8. a mám je v knihovně při ruce. U osmého dílu jsem již váhal, zda si ji pořídit, neboť nešlo o české dějiny, ale o životopisy ...pořídil, vždyť šlo o ČESKÉ OSOBNOSTI. Devátý díl jsem si již nepořídil - "ZRADIL" vlastní název !
Nejde o českou minulost. Všechny postavy, v tomto díle důkladně rozebrané, by měly mít jedinou kapitolku v jednom z dílů ! Životopisů Habsburků vyšlo mnoho... Číst o osobnostech, které NĚCO DOKÁZALI, je zajímavé a poučné. Číst o osobách, které se narodily ve šťastné posteli, ale poté NIC nedokázali, někteří spáchali sebevraždu, jiní byli zdegenerovaní, slabomyslní, není zajímavé a s českými dějinami souvisí tak z 1 % !
Díly 10. a 12. dle názvů rozvádějí totéž a totéž téma s českými osobnostmi STEJNÉHO období. Připadá mně, že autor začal "natahovat" dějiny, aby mu to vyšlo na více dílů...přestal jsem Toulky kupovat a zajímat se o další díly...