Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Noční záře

68%
3 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Noční záře
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Deus - 2012
ISBN: 978-80-87408-13-1
Počet stránek: 320
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Deus (2012) 978-80-87408-13-1 320

Tanja Heitmann, jedna z nejúspěšnějších německých autorek současnosti, se již českým čtenářům představila dvěma osobitými fantaskními romány Zimní měsíc a Ranní červánky. V Noční záři, další z řady knih plných magie a imaginace, je Adam, tvor, který spolu s nitrem démona přijal i nesmrtelnost a vynikající lovecké vlohy a putuje časem v podobě krásného mladíka, povolán do Los Angeles šedesátých let minulého století, aby vyslídil pachatele krvavých obětních obřadů, jimiž ohrožuje nenápadnou existenci ostatních tvorů žijících mezi lidmi. Netuší však, že je to pouze záminka. Ve skutečnosti má vystopovat monstrum, které zabíjí bytosti jemu podobné a okrádá je o démony usídlené v jejich nitru. Při plnění svého obtížného úkolu se Adam nečekaně zamiluje do smrtelnice Esther a čeká ho další velké překvapení. (Založil/a: Antonín)

(více)  
Tanja Heitmann Tanja Heitmann
*1975

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lalaine
40% 40% 40% 40% 40%
  23. 5. 2013, 19:37
Je to můj první román od této autorky a docela jsem zklamaná. Autorka má sice velmi bohatý jazyk, skvěle vykresluje události, popisy, rozhovory, ale absolutně jsem nechápala, o co v knížce vůbec jde. Ale opravdu ne. Pokládám se celkem za zdatnou čtenářku, ale ničemu jsem nerozuměla. Taky se něco začalo dít až v půlce knihy, mezitím se Adam pachtí po své lidské minulosti. Nedoporučuji těm, kteří neradi čtou jednu stránku třeba i třikrát za sebou, ale lépe pochopili význam textu. Samotný nápad je ovšem zajímavý, jen je škoda, že to autorka podala takovým až moc "knižním" způsobem. ;-)
Simmi1
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 12. 2015, 17:33
Upřímně, vůbec nevím co si o této knize mám myslet. Kdyby mi knížku jenom někdo převyprávěl, neudržela bych se a hned bych si jí musela přečíst, protože myšlenka i kostra příběhu se mi zdá velmi dobrá, i když je tu nějaký nevyužitý potenciál. Mě osobně strašně vadil styl psaní. Jsou tu použita slova, která snad ani neexistují a docela často jsem si všimla špatného slovosledu ve větách. Také užití přechodníků se mi zdálo velmi nemístné. Nevím jestli to je špatným překladatelem nebo stylem autorky, ale rozhodně mi to zkazilo zážitek ze čtení.