Pozemské umírání a světové žití

Pozemské umírání a světové žití

Podtitul: O souvislostech fyzického světa se světem zemřelých

PDN - 1999
ISBN: 80-238-4027-4

PDN (1999) 80-238-4027-4 104

Kniha se obrací na ty čtenáře, kteří nemohou a ani nechtějí slepě věřit náboženským a vědeckým dogmatům, obrací se na čtenáře, kteří nezaujatě chtějí promýšlet nové myšlenky a poznávat jiné skutečnosti než smyslově fyzické.

Kniha chce pomocí tem, kteří tuší, že hmota a život ve hmotě zdaleka nejsou vším, ale že hmotné bytí je pomíjivým dílem věčné hry sil, které působí při veškerém tvoření, v člověku a v přírodě. Chce mluvit k těm, kteří hledají hlubší smysl života člověka.

Dnešní doba vyžaduje, aby se o těchto silách nemluvilo jen mlhavou mystikou a polopravdami, nýbrž jasnými pojmy. Dnešní člověk nejen chce, ale má se učit vidět cesty, které vedou k poznání přímo z fyzického světa do duchovního, neboť poznání fyzického světa není zdaleka poznáním úplným. V knize se píše o zážitcích zemřelých, jak se s nimi spojit bez spiritistických stolků a seancí, jak pochopit jejich existenci a jak se naučit rozumět jejich impulsům, které nám pomáhají v našem životě a ve vývoji. Duchovní svět však nelze přitáhnout k zemi, aby se zmaterializoval. Je třeba zřetelně vidět, že lidé se nemohou vetřít do duchovních světů v „ovčím rouše" různých zmaterializovaných metod, ale naopak povznést se vytříbenou duší k duchovnímu světu, k světu zemřelých. Kniha chce proto seznámit čtenáře se způsoby, jak dojít k poznání tohoto světa, k získání schopnosti rozumět zemřelým, kteří jsou stále s námi a potřebují nás, tak jako my potřebujeme je. (Založil/a: vladislaus)

Rudolf Steiner Rudolf Steiner
*25.02.1861 - †30.03.1925