Balkon k nakousnutí

Balkon k nakousnutí

Podtitul: Jak vypěstovat čerstvou zeleninu v srdci města

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Metafora - 2012
ISBN: 978-80-7359-333-9

Metafora (2012) 978-80-7359-333-9 160

Zapomeňte na zahrady, trávníky, záhony - nic z toho nebudete potřebovat. K tomu, abyste si vytvořili svůj miniaturní ráj k nakousnutí, vám stačí pouhý balkon nebo jen truhlík za oknem. Alex Mitchellová, městská zahradnice s velkými zkušenostmi, už měla po krk knížek, které pokaždé předpokládají, že máte k dispozici obrovské lány, a tak napsala svou vlastní. Z ní se dozvíte, jak si pořídit "jedlý" balkon už během jediného víkendu, a ještě přitom zužitkovat různé vysloužilé věci. Vaše městská minizahrádka vás pak bude zásobovat nejrůznějšími zdravými pochoutkami - bylinky se mohou pnout po zdi, salát si může hovět v kusu starého okapu, fazole a rajčata budou šplhat třeba po vyhozeném stojanu na klobouky. (Založil/a: Antonín)

alča87
  16. 5. 2013, 23:52
Skvělá kniha pro ty, kteří nemají zahradu a chtějí pěstovat nejen květiny. Balkónek máme plný rajčátek a jahůdek a budeme pokračovat dál. Škoda, že je kniha psaná pro podmínky měst jako je Londýn, kde nejsou tak neobvyklé terasy. Ale i na malém kousku v truhlíku se dají vypěstovat dobroučké plody. Kniha mě inspirovala v mnoha směrech, nemluvě o pomoci v ekologii.
MarieB
  25. 1. 2016, 23:19
Skvělý návod a pomocník pro nás- balkonáře ;-) = zahrádkáře bez zahrady. Potěšilo mne, že tam nejsou jen vypsané návody, při kterých by si člověk prohnul kapsu, ale i zcela jednoduché a velmi efektní a ekonomické nápady.
Už jsem i dle této pomocnice úspěšně sklízela :-).