Kartomancie

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Epocha - 2012
ISBN: 978-80-7425-110-8

Epocha (2012) 978-80-7425-110-8 470

Druhý díl epické fantasy trilogie plné dobrodružství, magie a exotikou vonících dálek. Bezejmenný nepřítel stojí před branami a vypadá to, že existuje jediná cesta, jak zachránit Nalenyr před zapomněním. Dávní hrdinové, kteří už jednou bránili zemi, musejí být znovu probuzeni. Ke splnění tohoto cíle je však zapotřebí vykonat cestu do Pustin, kde jsou podle pověstí uvězněni - do Pustin, ve kterých není nouze o magii a nebezpečí. Keles Anturasi, vnuk knížecího kartografa, je v zajetí znepřáteleného národa a jeho schopnosti mu snadno mohou přinést rozsudek smrti. Jeho bratra Jorima uctívají v říši daleko za oceánem jako boha. A jejich sestra Nirati dlí v ráji na pomezí života a smrti, ve společnosti svého šíleného dědečka a starého čaroděje toužícího zničit svět. Všichni tři teď se svými společníky bojují o holý život ve světě, v němž válka na zemi zrcadlí válku na nebesích. Čeho se bohové obávají, tomu musejí lidé statečně čelit. Pomůžou jim jejich hrdinství a kouzla přežít tam, kde jsou věci zřídkakdy tím, čím se zdají být? (Založil/a: saenea)

mart115
  9. 12. 2015, 16:28
Výborné pokračování krásné knihy. Jsem nadšená z počtu stran (asi 500) a ze spádu děje. Navíc (tuším že to bylo v Kartomacii..) jsem tu narazila na jednu z mých současných nejoblíbenějších postav.