Léčba ostrou břitvou

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3392-5

Knižní klub (2012) 978-80-242-3392-5 352

Rigus je výstavní, nablýskaná metropole ve Třinácti zemích, její součástí je však i Dolní město, spleť úzkých uliček, temných průchodů a zaplivaných náleven. Tady se pohybují nebezpeční lidé a kraluje jim ošklivý muž, přezdívaný Správce. Bývalý tajný agent. Zapomenutý válečný hrdina. Nezávislý drogový dealer. Nález mrtvoly zavražděné dívenky v jednom z tmavých koutů Dolního města je však i na něj příliš... Nalézt vrahy není takový problém, záhy se však ztratí další dítě, Správce upadne do podezření a někdo začne vyvolávat děsivé stvůry z vnější temnoty. Ač má Správce po ruce několik přátel, jedno je jisté: v Dolním městě se nedá věřit nikomu...
Léčba ostrou břitvou, první část trilogie Dolní město, je určena všem milovníkům temných fantasy příběhů z dystopického světa s neotřelou zápletkou, strhujícím dějem a drsnými hrdiny jako vystřiženými z noirové detektivky. (Založil/a: saenea)

Daniel Polansky Daniel Polansky

Lucy Sisk
  9. 10. 2016, 21:39
Dlouho jsem se tak dobře nebavila, protože určitá část povahy hlavní postava přesně odpovídala i jisté části mojí osobnosti, která je stejně kousavá a upřímná jako Dr. House. Navíc je to kniha psaná z pohledu chlapa a i to hodně udělá s tvorbou. Je rozdíl číst knihu od ženy a od muže. Každý má jiný styl a pohled. Doporučuju přečíst, protože když ne kvůli detektivnímu pátrání, tak kvůli Správci.
RenataHopsinka
  14. 7. 2014, 19:54
Kniha se skvěle napsaná s napínavou zápletkou a nečekaným závěrem. Děj se odehrává v Dolním městě kde si můžete být jistí, že vás někdo okrade, přepadne nebo pokud máte štěstí a neumíte se prát, tak i zabije.
terrafelix
  26. 6. 2016, 15:06
Skvělá noirovka a hlavně úplně nový svět. Hlavní hrdina nemá s hrdinou nic společného. Drogový dealer, který nemá problém někoho zabít, je ale vlastně správňák a čtenář mu musí fandit. Už jen proto, jak je sarkastický a s ničím se moc nemaže. Celou knížkou se táhne ponurá atmosféra, ale má to spád a nikde to nedrhne. První díl je podle mě nejlepší. Asi hlavně proto, že čtenáře uchvátí nepoznaný svět a každodenní realita Dolního města. V dalších dílech už moc nemá co překvapit.
leuska
  11. 9. 2016, 19:57
Úžasné, úžasné, úúúžasnéé!! Čtení téhle knihy jsem si vyloženě užívala! Autor si mě získal postavami asi každý si oblíbil Správce - hlavní postavu celého příběhu.. Já si ho teda zamilovala! Okamžitě jdu na další díl!